Açık
  • EURO
  • DOLAR

Nokia küllerinden doğmak istiyor: Yeni üretim yeri!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/24/2020 19:11 A A


Nokia eski şaşalı günlerine dönmek için yeni farklı alternatifler denemeye devam ediyor. Yıllar içinde farklı iş birliği ve ortaklıklar kuran Nokia şimdi de soluğu yeni üretim yerinde alıyor. Nokia akıllı telefonlarını pazara geri döndürmek adına başlangıçta FIH ile ortaklık kurdu. Bir süre sonra stratejisini değiştirme yoluna giden Nokia, büyük pazarlarda yerel üreticilerle çalışmak istiyor. Bu kapsamda Nokia’nın yeni üreticisi belli oldu.

Nokia’nın yeni üreticisi Hindistan merkezli Lava oluyor

Büyük pazarlardan birisi olan Hindistan, Nokia için gerçekten de önemli. Hatta Nokia’nın bir departmanının telefonlarını orada ürettiği için Hindistan’ın tarihsel önemi de bulunuyor. Geçen yıl Nokia, Hindistan pazarında satılan telefonlarında Made In India, yani Hindistan Malı yazısını taşıyacağını da duyurmuştu.

Bu gelişmelerin ardından ise zaten Nokia 5.3 modeli Hindistan’da üretiliyor ancak şimdi Hindistanlı bir telefon üreticisi olan Lava ile anlaşmaya gidiliyor. Nokia’nın yeni telefonlarının üretim yeri Hindistan, yerel üreticisi ise Lava oluyor.

Nokia'nın yeni üreticisi

Nokia’ya göre bu karar 4G telefonların fiyatları üzerinde olumlu etkiye sahip olacak. Nokia, Lava’nın telefonlarını üreteciği tek marka olmayacak. Görünüşe göre, Hintli telefon üreticisi Nokia ile benzer bir anlaşma yapmak için Motorola ile de görüşüyor. Hatırlatmak gerekirse Lava, şu anda 30 milyon akıllı telefon ve 40 milyon özellikli telefon üretebilen hızla büyülen bir üretim ağına sahip.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 84 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 19:11 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.