-3° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Noter Onaylı Tercüme Hizmeti

Güncel - 22 Ocak 2021 13:42 A A

Günümüzde pek çok alanda noter onaylı tercüme hizmeti almaya ihtiyaç duyulabilir. Noter onaylı tercüme, çevirinin yeminli bir çevirmen tarafından yapılarak noter onayı almasının gerektiği tercümelere denmektedir. Noter onayı gerektiren evraklardan bazıları pasaport çevirisi, vekaletname çevirisi, kimlik çevirisi, emlak-gayrimenkul çevirileri, şirket evrakları çevirileri, iş teklif sözleşmeleri, diploma veya denklik belgeleri çevirileri gibi dokümanlardır. Noter onayı ücretleri her şehirde hemen hemen aynı olsa da bazı noterler tarafından fahiş fiyat önerilerinin çıkması da olası bir durumdur. Bu nedenle de güvenilir bir noter ofisi ile çalışan ve hakkınızı koruyarak uygun fiyatlarda hizmet sağlayacak bir noter tercüme bürosu ile çalışmak çok önemlidir.

Yeminli Tercüme ve Noter Tasdikli Tercüme

Çoğunlukla noter tasdikli tercüme ve yeminli tercüme birbiriyle eş anlamlı kelimeler olarak kullanılır. Fakat aslında aralarında ciddi bir fark vardır. Yeminli tercüme işlemi, yemin zaptı almış bir tercümanın çevirdiği metinlerin tercüme bürosu tarafından onaylanması ile tamamlanır. Fakat noter tasdikli tercüme gerektiğinde metni çeviren yeminli çevirmenin yanı sıra bir noter onayı da bulundurmak zorunludur.

Noter onayı gerektirdiklerinde dolayı noter tercüme hizmeti çoğu zaman yeminli tercüme hizmetinden daha masraflı bir süreçtir. Her tercüme bürosunun çalıştığı noter farklı olduğundan ve noter ofisleri farklı fiyat politikaları sunduklarından çalışılan tercüme bürosunun güvenilir ve müşteri yanlısı olacak bir büro olduğuna dikkat etmek müşteri için oldukça faydalı olacaktır.

Tüm Noter Onaylı Çeviri İhtiyaçlarınız için Protranslate

Hukuki, tıbbi, teknik, akademik ve medikal başta olmak üzere birçok alanda tercüme hizmeti sunan Protranslate noter tercüme bürosu, Türkiye’nin ve dünyanın her köşesinden müşterileri için 120’den fazla dilde hızlı ve uygun fiyatlı noter tasdikli tercüme hizmeti sunmaktadır. Sektörün öncüsü Protranslate, tüm çevirmen adaylarını detaylı ve aşamalı bir çeviri sürecinden geçirerek yalnızca bu süreci yüksek başarı oranı ile tamamlayan çevirmenler ile çalışmaktadır. Müşteri memnuniyetini önde tutarak uygun fiyatlara hızlı ve kaliteli hizmet ilkesini benimsemiş, her alanda uzman kadrosu ile müşterilerin tüm ihtiyaçlarına çare bulan bir online çeviri platformu olmayı hedef edinmiştir.

Verdiğiniz tüm çeviri siparişleri çeviri proje yöneticileri tarafından incelenip en kaliteli çeviriyi sunacak çevirmenlere iletilmektedir. Çevirmenler detaylı bir araştırma ve metin analizi yaparak metnin ihtiyaçlarını belirlemekle birlikte bu ihtiyaçlara göre çeviri yapar. Noter tasdikli çevirilerin doğru terminoloji kullanılmasına dikkat edilir, teknik çeviriler açıklayıcı ve net bir üslupla çevrilir, medikal çeviriler için medikal alanlarda arka plana sahip çevirmenler ile çalışılır. Hazırlanan çeviri kalite kontrol ekibi tarafından olası dil bilgisi ve anlamsal hatalar bağlamlarında kontrol edilir ve yeterince iyi olmayan çeviriler tekrar düzenlenerek kusursuz hale getirilir.

Sizler de en kaliteli, en uygun ve en profesyonel tercüme hizmetleri için gönül rahatlığı ile Protranslate çeviri ofisimizi tercih ederek buradan hizmet alma şansına sahip olabilirsiniz. Protranslate tercüme ofisi pek çok uzmanlık alanında ve 120’den fazla dil seçeneği ile 7/24 kaliteli çeviri hizmetleri sunmaktadır.

Bu haber 63 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 13:42 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.