-10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Nurol Makinanın Başarısının Sırrı: Konfor Alanını Terk Etmek

ABONE OL
Savunma Sanayi Haberleri - 01/13/2021 11:49 A A


Geçen yıl Türkiye Kalite Derneği KalDer Ankara’nın Kaizen ödülüne layık görülen Nurol Makina, bir teşekkür videosu yayınladı.

Engin Aykol – Nurol Makina Genel Müdürü

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, geliştirdikleri ve Avrupa’ya ihraç etmeye hazırlandıkları Yörük 4X4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracın önünde çekilen videoda, başarılarını, “Sürekli iyileştirme felsefesi” ve “Yalın imalat kültürü“ne borçlu olduklarını belirtti.

Aykol, “Başta önümüzde zorlu bir yolculuk ve değişime direnç gösteren bir ekip olacağını biliyorduk çünkü değişimin doğasında bunlar son derece olağan süreçler. Konfor alanını terk etmek, değişimin olmazsa olmazı.” dedi.

Engin Aykol, çalışanlarını bu yönde motive etmek, onlara bu kültürü aşılamak üzere 2017 yılında yeni bir organizasyonel yapılanmaya gittiklerini, Mükemmeliyet Merkezi Birimini kurduklarını anlattı.

Bu tarihten itibaren de tüm iyileştirme ve yalın imalat faaliyetlerimizi bu çatı altında yürüterek metedoloji ve kültürün yayılımını sağlamaya çalıştık.” diyen Aykol, şirket genelinde çok büyük yüzdelerde bu süreçlere katılım sağlandığını belirtti.

Kaizen ödülünü alan tek savunma şirketi olduklarının altını çizen Aykol, bunun kendilerini daha da motive ettiğini belirtti.

Aykol, “Artık sadece üretim faaliyetlerini değil, şirket süreçlerimizi de mükemmellik anlayışına dahil ederek, iş mükemmeliyeti bakış açısıyla kendimize yeni hedefler belirliyoruz. Bu anlamda farklı çalışmaları gözlemlemek, farklı şirketlerin başarılı uygulamalarından ilham almak adına KalDer Ankara Şubesine de ayrıca teşekkür etmek isterim.” diye konuştu.

Engin Aykol, bu tür ödüllerin birçok firmaya ilham verme ve yeni hedefler oluşturma alanında büyük katkı sağladığı görüşünü dile getirdi.

Bu alanda yeni başlayan çalışanlara ve ekiplere de seslenen Aykol, “Kendilerine kısa, orta ve uzun vadeli hedefler koyarak adım adım ilerlemeleri, değişimin zor olduğu gerçeğini unutmadan sabırla bu yöndeki dirençleri teker teker kırarak bir kültür oluşturmaları” tavsiyesinde bulundu

Sadece teknik yetkinliğe değil, metodolojik yöntemlerin de yetkinlik olarak ekiplere verilmesi gerektiğini kaydeden Aykol, yönetimlerin ekiplerini desteklemesinin de başarının en önemli unsurlarından biri olduğuna dikkat çekti.

Nurol Makina, İSO’nun yayınladığı Türkiye’deki ilk 500 şirket listesinde, 194 basamak birden yükselerek listede en fazla basamak atlayan savunma sanayi firması olmuş, 373’üncülükten 179’uncu sıraya yükselmişti.

Ejder Yalçın 4×4 / Nurol Makina

Firma, ilk parti Ejder Yalçın 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçları da Macaristan’a geçen ay teslim etmişti.Kaynak : Savunmasanayi.Org

Bu haber 34 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Savunma Sanayi Haberleri - 11:49 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.