15° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Okulların Açılacağı Tarih Belli Oldu

ABONE OL
Eğitim Haberleri - 08/12/2020 20:44 A A

Bakan Selçuk: ” 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime başlıyoruz. Bir ay sonra kademeli olarak yüz yüze eğitime başlayacağız” dedi.

Bakan Koca: Önümüzdeki günlerde Kovid-19 iletişimi konusunda yeni çalışmalar ortaya koymaya çalışacak, düzenlemelere gideceğiz

Bakan Koca: “Önerimiz, yüz yüze eğitimin, en az bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online yapılması, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi yönünde.”

Bakan Selçuk: “Uzaktan eğitim araçları EBA televizyon kanalları, öğretmenleriyle yaptıkları canlı dersler, EBA internetin içeriğindeki birtakım konulardan oluşuyor. Ayrıca hazırlanan destek materyalları ile öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Bakan Selçuk: “Okullarımızı açtığımızda öğrencilerimize, öğretmenlerimize, personele, servis sürücülerine varana kadar herkesin sağlık durumları, test kodlarıyla takip altında olacak. Gerekli önlemler alınacak.”

Bakan Selçuk: “Servislerde, okul bahçesi girişinde maske ve benzeri standartlar hususunda kılavuz çerçevesinde belirlenmişti. Öğrenci ve öğretmenlerimiz ve velilerimiz için rehber ve kılavuzlar hazırladık. Bunların ne şekilde uygulanacağının ayrıntısını da devam ettireceğiz.”

Bu haber 1131 kez okundu.
ABONE OL
Eğitim Haberleri - 20:44 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin