-2° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

OPPO Lider Yardımcısı ile OPPO X 2021’i konuştuk! |

ABONE OL
Mobil - 11/26/2020 22:27 A A


OPPO yöneticileri INNO Day 2020’nin akabinde basın mensupları ile buluştu. OPPO Lider Yardımcısı Levin Liu’nun i

OPPO yöneticileri INNO Day 2020’nin akabinde basın mensupları ile buluştu. OPPO Lider Yardımcısı Levin Liu’nun iştirakiyle gerçekleşen toplantıda OPPO X 2021’e ve OPPO’nun gelecek vizyonuna dair merak ettiklerimizi sorduk…

OPPO yöneticileri OPPO X 2021’i ve gelecek vizyonlarını paylaştı

Yakın vakitte düzenlediği INNO Day 2020 aktifliği ile birlikte 2021 yılına damga vurması beklenen yeni eser ve tahlillerini tanıtan OPPO yöneticileri, aktifliğin akabinde birinci kere sonlu sayıda basın mensubu ile bir ortaya geldi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ShiftDelete.Net olarak bizim de yer aldığımız röportaj yeni akıllı telefon OPPO X 2021 hakkında merak edilenlere de karşılık niteliğinde oldu. Toplantıya OPPO Lider Yardımcısı Levin Liu‘nun yanı sıra Oppo Araştırma Enstitüsü Eser Müdürleri Wayne W. ve Jeffery Z. katıldı. İşte OPPO yöneticilerine yönelttiğimiz sorular ve aldığımız karşılıklar:

OPPO X 2021 son lansmanın en dikkat çeken eseriydi. Pekala bu yeni kıvrılabilir ekranlı model ne vakit raflardaki yerini alacak?

OPPO X 2021’in test süreçleri devam ediyor. Bir eseri direkt tüketicilere ulaştırmadan evvel tüm ar-ge süreçlerini büyük bir titizlikle yapmanız ve her bir test sürecine resmiyet kazandırmanız gerekiyor. Hasebiyle şimdi testleri süren bu konsept eserimiz için net bir tarih paylaşamıyor olsam da OPPO X 2021’in raflardaki yerini aldığında kullanıcısına kıymet katacak ve bölüm standartlarını belirleyecek bir eser olacağını söyleyebilirim.

OPPO’nun katlanabilir ekran teknolojisi tarafındaki vizyonu nedir? Yakın vakitte daha fazla eser görecek miyiz?

Katlanabilir ekranlı eserlerin geleceğini belirleyecek iki farklı değişken mevcut. Birincisi, bu teknolojinin ne kadar süratli olgunlaşacağı ile ilgili. İkinci değişken ise bu teknolojinin pazar tarafından ne kadar talep göreceği… Bu iki değişkenin katlanabilir ekranlı eserler için stratejimizi belirleyeceğini söyleyebiliriz.

Tüm bunların dışında OPPO’nun bu teknolojiye sahip olması yalnızca eser düzeyinde savlı olduğunu göstermiyor. OPPO olarak yalnızca kıvrılabilir ekran prototipine değil birebir vakitte katlanabilir ekran prototipine de sahibiz. Hasebiyle bu teknoloji için her vakit hazır olmak bizim için epey kıymetli.

Yeni ekran teknolojilerinde vizyonumuzu belirleyen faktörlerden biri de elbet kullanıcı beklentileri. Kullanıcıların gün içinde bir akıllı telefondan beklentileri değişebiliyor. Mesela görüşme esnasında daha küçük bir telefona muhtaçlık duyuyorlarken bir e-posta ekini incelemek istediklerinde daha büyük bir ekran isteyebiliyorlar. Hasebiyle büyüyebilen bir ekran bu açıdan değerli. Biz de OPPO olarak kullanıcıların bu tip gereksinimlerine her an cevap verebilecek bir marka olmayı hedefliyoruz.

Katlanabilir ekranlı telefonlar için dayanıklılık epeyce değerli. OPPO X 2021 bu noktada neler sunuyor?

Yeni akıllı telefonumuzun sağlamlığı üzerine titizlikle çalıştığımızı vurgulamak isterim. Şu an testlerini sürdürdüğümüz OPPO X 2021 için uzun test döngüleri sürüyor ve her gün birkaç bin sefer test ediliyor. Bu testlerin bir ay daha süreceğini kestirim ediyoruz. Şu an ekranın 100 bin kere uzatılması kriterine ulaşıldı. Bir kullanıcının günde 50 defa ekranı açıp kapatacağını düşünürsek, şimdiden 2 bin günlük bir kullanım ömrü sunmayı başardığımızı söyleyebiliriz ki bu sayı, klasik bir akıllı telefonun kullanım ömrü ile çabucak hemen muadil. Kullanıcılar yeni akıllı telefonumuzu 5 yıldan fazla müddet ile kullanabilecekler.

OPPO X 2021’in kamera performansına dair ayrıntıları paylaşabilir misiniz?

Kamera tarafında 64 +16 + 12 megapiksellik üç lensli bir art kamera kombinasyonunu tercih ettik. 64 megapiksellik ana kameramız üç boyutlu bir lens. Bu ana kamera ile yeni bir yaklaşım benimsedik ve en yeterli fotoğrafı kullanıcılarımız ile buluşturmak için yapay zeka ile klâsik fotoğrafçılığı olabildiğince harmanladık. Bununla ilgili ayrıntıları da kullanıcılar yakın vakitte öğrenebilecekler.

OPPO 5G teknolojileri ismine neler yapıyor? 5G teknolojisin geleceği hakkında neler söyler ve kendinizi bu dünyada nereye konumlandırırsınız?

Dünden bugüne telekomünikasyon dünyasındaki dönüşümleri incelediğinizde, bu dönüşümün ortalama 10 yıl sürdüğünü görebilirsiniz. 5G teknolojileri de bu 10 yıllık sürecin başında; şimdi emekleme devrinde ve gelişime aç.

Bu gelişimin öncüleri ortasında yer almak için biz de çok sayıda aygıt ve ekipman üretmeye büyük yatırımlar yapıyoruz. OPPO dal standartlarını belirleyen bir şirket. Buna örnek olarak 3GPP’yi gösterebiliriz. Bununla birlikte 5G alanında çok sayıda patente de sahibiz.

5G teknolojisini merkezine alan akıllı telefonlarımıza kullanıcılar aslında şahitlik edecek. Biz 5G’yi bilhassa farklı kullanım senaryolarına hazırlamaya çalışıyoruz. Örneğin artırılmış ve sanal gerçeklik tahlilleri bunlara örnek olarak gösterilebilir.Kaynak: Teknovadisi

Bu haber 68 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Mobil - 22:27 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.