Piyasaların yönü

Güncel


BIST100… Global Risk İştahından Destek Buluyor… BIST100 endeksi günü %0.88 yükselişle 1,492.93 puandan tamamladı. ABD borsaları 3.çeyrek bilançolarının etkisinde pozitif bir görünüm sergilemeye devam etti. Yurt içinde yabancı büyükelçilerle yaşanan diplomatik kriz teması öne çıkarken, akşam saatlerinde ABD Büyükelçiliği’nin atmış olduğu tweet ile ortamı bir nebze yumuşattı. Yeni işlem gününde global hisse senedi piyasaları ABD’de açıklanan bilançoların etkisinde pozitif bir görünüm sergilemeyi sürdürüyor. ABD ve Çin arasındaki temaslar da risk iştahını destekler nitelikte. Endeksin güne pozitif bir başlangıç yapması, güne %0.5’e yakın primli başlaması beklenebilir. Bir süredir ralli yapan endekste ilk hedef 1,510 puan seviyelerindeki boşluk olacaktır. Yurt içi piyasalarda 3.çeyrek bilançoları takip edilecek.

 

 

USDTRY…TL’deki Oynaklık Çok Yüksek… ABD Büyükelçiliği’nin Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama sonrasında diplomatik kriz büyümeden yumuşarken, Dolar TL kuru 8.58 seviyelerine kadar geri çekildi. TL’nin majör para birimleri karşısındaki kırılganlığının devam etmesi beklenebilir.

 

 

EURTRY… Geniş Bir Bant Aralığında İşlem Gördü… TL varlıklar majör para birimlerine karşı negatif bir görünüm sergilemeyi sürdürüyor. Dün yaşanan diplomatik krizde tansiyon düşerken Euro TL kuru rekor seviyelerden geri çekildi. Gün içerisinde oldukça geniş bir bant içerisinde dalgalanan Euro TL kuru 11.07-11.47 bant aralığında işlem gördü.

 

 

EURUSD… Dolar Kayıplarını Geri Alma Çabasında… Dolardaki toparlanma çabalarıyla birlikte Euro Dolar paritesi 1.16 seviyelerinin altını test etme konusunda hazır bekliyor. Yükselen enflasyon endişelerine rağmen piyasalar ABD ve Çin arasındaki temaslardan memnun gözüküyor. FED ve ECB para politikalarındaki ayrışma Euro üzerinde baskı oluşturuyor.

 

 

XAUUSD… Enflasyon Endişelerinden Destek Buldu… Enflasyonun kalıcı olacağı beklentilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte ons altın yaklaşık bir ayın ardından günü 1,800 $ seviyesinin üzerinde tamamladı.

Bu içerik, Hibya Haber Ajansı tarafından hazırlanmıştır. Haber sistemimize otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde gazetehaberi.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajansındır.