22° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk özelliği ile üzebilir

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/31/2020 21:51 A A


PlayStation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk özelliği hayal edildiği gibi olmayabilir. PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği söylenen bu konsolun diğer PlayStation modelleri adına hazırlanan oyunları çalıştırıp çalıştırmayacağı henüz belli değil.

Ubisoft tarafından hazırlanan destek sayfasında PlayStation 4 oyuncuları ile PlayStation 5 oyuncularının çevrim içi oyunlarda birlikte vakit geçirebileceği söylendi. Buradan hareketle Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion gibi oyunların geriye dönük uyumluluk özelliğine uygun olan oyunlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk özelliği ile üzebilir

Fransız oyun geliştiricisi, PlayStation 5 modellerinde sadece PlayStation 4 oyunlarının oynanabileceğini ancak diğer PlayStation konsolları için piyasaya sürülen oyunların oynanamayacağını söyledi. Xbox Series X ise Xbox 360 ve Xbox oyunlarını çalıştıracak.

Sonbahar sezonunda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5, konsol sektöründeki macerasına Spider-Man: Miles Morales isimli oyun ile başlayacak. Şu anda bu oyun için sipariş verilebiliyor.

PlayStation 5 geriye dönük uyumluluk

Sony’nin yeni ürünü piyasaya sürülür sürülmez oyuncular ile tanışacağı söylenen oyunlar arasında Ratchet and Clank: Rift Apart da yer alıyor. Japon firma Ubisoft’un iddiasına henüz cevap vermedi.

Eğer bu iddia doğrulanırsa PlayStation 5 modellerinin Xbox Series X ailesinde yer alan konsollar karşısında güç kaybedeceğini şimdiden tahmin edebiliriz. Sony’den önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili bir açıklama gelebilir.

Yeni nesil konsollardan neler bekliyorsunuz?Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 26 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 21:51 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin