24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

PlayStation 5 lansmanında God of War 5 sürprizi! 

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 09/17/2020 01:23 A A


PlayStation 5 lansmanı ile şimdiye kadar özellikleri ve tasarımı belli olan konsolun fiyatı ve çıkış tarihi ortaya çıktı. Beklenenden daha düşük bir fiyat aralığında çıkan konsol, Kasım ayının sonuna doğru oyuncularla buluşacak. Lansmanda ikinci beklenti ise yayınlanacak oyunlardı. Yeni Harry Potter oyunu ve Call of Duty Black Ops Cold War heyecanladırsa da asıl beklenen oyun God of War 5 oldu.

Tanıtımlarda karşımıza çıkmayan oyun, lansmanın sonuna doğru fiyat açıklandıktan sonra kısaca göründü. Bu kısa görüntü sonrası Twitter’da da çoğu kullanıcı PS5 fiyatının yanında bu görüntüyü konuştu.  Peki ama God of War 5 ne zaman gelecek?

God of War 5 çıkış tarihi için ilk ipucu

Sony, yaınlanan bu kısa fragmanda sadece oyunun buz mavisine dönen tetra harfi şeklinde logosunu ve logonun üzerinde beliren rünik Ragnarok yazısını gösterdi. Ragnarok geliyor şeklinde biten kısa tanıtım sonrası ise God of War çıkış tarihi olarak 2021 yılı işaret edildi.

Lansmanı izleyen bir çok kişi PS5 ile birlikte God of War 5 oyununun çıkmasını bekliyordu. Aslında son olarak 2018 yılında karşımıza çıkan oyunda Kratos oğlu Atreus ile birlikte yollara düşmüş ve tanrılarla olan epik savaşlarına devam etmişti.

Oyunun sonunda ise Kratos, İskandinav mitolojisinde karşımıza çıkan ışık tanrısı Baldur ile karşı karşıya geliyor ve onu yeniyor. Karısı Faye’nin küllerini Jotunheim’ın zirvesinden bırakan Kratos ve oğlu, Faye’nin aslında bir Jotunheim devi olan Laufey olduğunu öğreniyor. Bu da Kratos’un oğlu Atreus’un Loki olduğu anlamına geliyor.

god of war 5, god of war çıkış tarihi, Playstation 5, Ragnarok

İşte God of War 5‘in bu yüzden İskandinav mitolojisinde geçmesi bekleniyordu. Beklendiği gibi ortaya çıkan God of War,  İskandinav mitolojisi için kıyamet ya da yıkılıp yeniden doğmak anlamına gelen Ragnarok adını almış durumda.

Henüz oyunun ayrıntıları ortaya çıkmış olmasa da, Kratos’un kendini büyük bir İskandinav cehenneminde bulacağı ortada. Oyunun 2021 yılında ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Ancak PS5 satışlarına büyük katkı sağlayacak oyunun çok gecikmesi beklenmiyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 32 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 01:23 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin