24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri belli oldu

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/31/2020 18:13 A A


Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri için beklenen gün geldi. Snapdragon 730G modelinin bir üst versiyonu olarak nitelendirilen bu işlemci orta segment telefonlar için yeni bir alternatif.

Kendisini ilk kez Xiaomi’nin POCO modellerinde göreceğiz. POCO’nun üst düzey yöneticilerinden birisi olan Sam Jiang, bu işlemcinin bir telefonun fiyatı ile o telefonda yer alan özelliklerin arasında var olan fiyat — performans ilişkisini yeniden tanımlayacağını belirtti.

Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri neler sunuyor?

Snapdragon 732G isimli bu donanım, 2.3 GHz hızında çalıştırılan Kryo 470 çekirdeklerine ev sahipliği yapıyor. Grafik biriminde Adreno 618 ünitesinden güç alan yeni işlemcide hızı 800 Mbps seviyesine kadar yükselebilen X15 LTE modemi mevcut.

Qualcomm, Snapdragon 730G’de de Adreno 618 donanımının bulunduğunu ancak 732G modelindeki grafik ünitesinin görüntü işleme konusunda çok daha yetenekli olduğunu söyledi. Ayrıca bu işlemcide Snapdragon Elite Gaming özelliği de bulunuyor. Qualcomm Snadpragon 732G özellikleri için başka neler söylendi?

Qualcomm Snapdragon 732G özellikleri

Merkezi ABD’de bulunan üretici firma bu özelliğin oyunlarda zengin renkleri, yüksek parkaklığı, gerçekçi ve sürükleyici deneyimi tercih eden oyunseverler için uygun olduğunu belirtmişti. Buna ek olarak yeni işlemcinin daha iyi bir batarya performansı da sunacağı söylendi.

Grafik konusunda Snapdragon 730G’ye göre yüzde 15 daha yüksek performans sunacağı söylenen Snapdragon 732G, HDR deneyiminin yanı sıra oyunlarda hile kullanılmasının önüne geçen yazılımları da destekliyor. Son olarak bu işlemcinin fiyatı henüz belli değil.

Qualcomm Snadpragon 732G özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 27 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 18:13 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin