Açık
  • EURO
  • DOLAR

Realme 7 Pro’da Android 11 Erken Erişim |

Güncel - 29 Kasım 2020 04:48 A A


Google çabucak her yıl yeni bir Android işletim sistemi versiyonu yayınlıyor. Sistemin en yeni versiyonu ise And

Google çabucak her yıl yeni bir Android işletim sistemi versiyonu yayınlıyor. Sistemin en yeni versiyonu ise Android 11 olacak. İşletim sisteminin yayınlanmasında ise artık neredeyse sona gelinmiş durumda.

Android tabanlı bir arayüz kullanan Realme 7 Pro akıllı telefonlara da artık yeni işletim sistemi için erken erişim güncellemeleri gelmeye başladı. Hindistan’da 300 kişilik küçük bir kullanıcı kümesi bu güncellemeyi aldı.

Yeni güncelleme yeni Android

Hayli büyük bir boyuta sahip olan güncelleme toplamda 3,57 GB üzere bir belge boyutuna sahip. Yani güncelleme evrakını mümkünse Wi-Fi üzerinden ve telefonun şarjı yüksek oranda dolu iken gerçekleştirmek gerekecek.

Yeni güncelleme ile birlikte yeni karanlık mod tarzları gelecek. Ana sayfada üçüncü parti uygulamalardan gelen ikonlar kullanılabilecek, ayrıyeten kullanıcılar kendi duvar kağıtlarını yapabilecek.

Ekranı bölme modunda bir uygulamadan başkasına metinleri ya da evrakları sürükleyip atmak mümkün olacak. Ayrıyeten arayüzler kişiselleştirilebilecek, arayüzlerin ve uygulamaların performansı da artacak. Yapay zeka sayesinde şarj suratı, telefonun batarya ömrünü uzatacak halde değişiklik gösterecek.

Realme 7 Pro daha inançlı hale geliyor

Yeni güncellemede uygulama bildirim seslerinde değişiklik yapılıyor. Peş peşe gelen bildirim sesleri tek bir melodi olarak birleştirilecek. Çeşitli uygulamalar için bildirimlerde özelleştirme yapmak da mümkün olacak. Müsaade yöneticisi de geliştirilecek.

Android 11 ile birlikte Realme 7 Pro kullanıcıları artık sistemlerini de diğer telefonlara aktarmak için klonlayabilecek. Ayarlar sekmesinden de uygulama kilidi özelliğini kolay kolay açıp kapatabilecekler. İsteyen bireyler, bataryaları %15’in altına düştüğü an seçtiği bireylerle otomatik pozisyon bilgisi de paylaşabilecek.

HeyTap Bulut erişimiyle de kullanıcılar isteğe bağlı olarak fotoğraflarını, dökümanlarını, sistem ayarlarını, WeChat datalarını ve daha fazlasını bulut üzerinden yeni bir telefona taşıyabilecek. Hangi dataların yedekleneceğini ya da yükleneceğini ise kullanıcı seçecek. Realme muhtemelen bu güncellemeyi yakında öteki kullanıcılara da dağıtacak.Kaynak: Teknovadisi

Bu haber 20 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 04:48 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.