RTB House ve Oracle iş birliğine gidiyor

Güncel


Dünya çapında en iyi markalar ve ajanslar için son teknoloji pazarlama çözümleri sunan RTB House, sunduğu hassas reklam ölçümü ile video ve görüntülü reklamcılık çözümlerinde şeffaflık sağlayan Oracle Moat Measurement ile iş birliğine gittiğini duyurdu. Oracle Moat’ın hassas ölçüm araçları, derin öğrenmeyle birleştiğinde kampanya performansını önemli ölçüde artıracak yetkinliğe sahip.

Reklam etkinliğini ölçmek için kritik çözümler sunan Oracle Moat; doğrulama, dikkat, erişim toplamı ve sıklığının yanı sıra gerçek zamanlı artış ölçümü de gerçekleştiriyor. Bugüne kadar RTB House, video ve display marka kampanyalarının sonuçlarını birden çok düzeyde izlerken, Oracle Moat ile gerçekleşen entegrasyon, reklam verenlerin kampanyalarını izlemeleri ve değerlendirmeleri için daha da keskin ölçümler sağlayacak.

Oracle Moat Ürün Başkanı Mark Kopera, “Çok sayıda platformda sonsuz medya seçenekleriyle, reklam verenler kampanya performansı hakkında şeffaflık ve iç görü sağlamak için her zamankinden daha fazla baskı altındalar. RTB House ile iş birliğimiz reklam verenlerin, tüketicilerin kanallar ve cihazlar genelinde reklamlarla nasıl etkileşim kurduğunu görmek, daha etkili kampanyalar oluşturup sunmak ve nihayetinde daha iyi iş sonuçları elde etmek için gelişmiş ölçümlerinden yararlanmalarını sağlıyor” dedi.

Değere dönüşen yüzlerce metrik ile ölçüm

Oracle Moat üzerinden karşılaştırmalı değerlendirme fırsatı sunan ilk entegrasyon testleri, RTB House tarafından yürütülen kampanyaların marka güvenliğinin sağlandığı ortamda ortalamanın üzerinde gösterim kalitesi sunduğunu belirledi. Yüzlerce ölçüme erişim sağlayan platform, müşterilere her gösterimin değer yarattığını garanti edebiliyor.

RTB House’un birinci taraf veri tabanlı Tam Dönüşüm Hunisi Pazarlama Çözümleri (Full-Funnel Marketing Solutions), tüketicilerle satış hunisindeki bir aşamayı gerçek zamanlı olarak tanımak için derin öğrenmeyi kullanıyor ve kullanıcılara ilgili olduğu içerikleri sunar. Pazarlama iletişimine modern bir yaklaşımla pazarlamacılar, tüketicinin satın alma yolunun her aşamasında daha kalıcı marka bilinirliği ve daha derin bağlantılar kurma fırsatı yakalıyorlar.

RTB House Yeni Ürünler Başkanı Lukasz Abgarowicz, “RTB House olarak derin öğrenme teknolojilerinin çevrim içi reklamcılığın geleceğinde hayati bir rol oynayacağına inanıyoruz. Oracle Moat gibi ölçüm sağlayıcılarla iş birliği yaparak, müşterilerimize derin öğrenme destekli reklamcılık çözümlerimizin hem şimdi hem de çerezsiz gelecekte piyasadaki tüm çözümlerden daha iyi performans gösterdiğine dair bağımsız kanıtlar sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı