Didim Devlet Hastanesinde Neler Oluyor ?

Sağlık


Didim Devlet Hastanesinde Neler Oluyor ? Didim Devlet Hastanesinde yaşanan olaylarla ilgili Sağlık Bakanlığına gönderilen şikayet dilekçeleri, “Bu kadarı olmaz” dedirtti. 

KANSER HASTASI HEMŞİRE, COVİD SERVİSİNE VERİLDİ !!! 

“Didim Devlet Hastanesinde görevli bir hemşireyim yıllardır meme kanseri tedavisi görüyor. Oğlu da İzmir’de bir hastanede intörn doktor olarak görev yapıyor. Aile esnaf ile alışveriş yaparken bir tartışma yaşanıyor. Esnafın yakınları bir siyasi partinin yönetiminde yer alıyormuş. Esnaf anneyi ve oğlunu dövüyorlar. Doktorun kaşına dört dikiş atılıyor. Anne karakolda ifade ederken, hastanede Başhemşirelik yetkilileri arıyor ve “şikayetçi olma” diyor. Hemşire de, “Bu benim şahsi problemim, oğluma dört dikiş atıldı ben şikayetimden geri çekilmeyeceğiz” diyor. Hastanede başhemşirelik yetkilileri hemşireyi odasına çağırıyor. Başhemşirelik bu olaydan sonra Kan Alma Birimine görevlendiriyor. Daha sonra sürekli hemşirenin görev yeri sürekli değiştiriliyor. Kan Alma Biriminde çalışırken, tartıştığı, kavga ettiği esnaflar ile karşılaşıyor. Hemşire başhemşireliğe çıkıp, “Kanı ben almak istemiyorum. Tedaviden geri çekilmek istiyorum. Kan almadaki başka bir arkadaş kanlarını alsın” diyor. Ancak yetkililer, “Kan almak zorundasın” diyor. Başhemşirelik, hemşireye maaştan kesme cezası veriyor ve daha sonra kanser tedavisi gören COVİD Servisine veriliyor. Hastalığı nüks eden kadın tayin istiyor ve hastaneden ayrılıyor. Manisa’ya giden hemşire, Didimdeki evinden her gün Manisa’ya gidip gelmek zorunda kalıyor” Hemşire yaşanan olaylardan sonra Sağlık Hizmetleri Müdürü Ş.E. hakkında Sağlık Bakanlığına şikayette bulundu. 

DARP EDİLEN DR DOĞANCAN KILIÇ, ALNINDA DİKİŞLE SABAHA KADAR ÇALIŞTI İDDİASI 

İkinci bir iddiası ise 19 Aralık gecesi hasta yakınları tarafından darp edilen Doktor Doğancan Kılıç hakkında geldi. Polis tarafından elleri kelepçeli getirilen şahsın kafa atması sonucu kafası yarılan Kılıç hakkında aynı gece Beyaz Kod verildi. İddiaya göre,  Beyaz Kod uygulanmadı.

HASTANE YÖNETİMİ : İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’nın gündeme getirdiği Didim Devlet Hastanesi’ndeki iddialar hakkında hastane yönetiminden açıklama geldi. İddiaları yalayan hastane yönetimi, “Darp edilen doktorumuzla yakından ilgilendik, kendi isteğiyle sabaha kadar çalışmak istedi” denildi. 

Esnafla tartıştıktan sonra hastane yönetimi tarafından baskı gördüğünü öne süren hemşire hakkındaki iddiaların da doğru olmadığını belirten hastane yönetimi, “Hemşire hanım daha önce meme kanseri tedavisi görmüş. Şu an kemoterapi almıyor. Hemşerimizin Covid servisine verildiği doğru değildir. Bu serviste çalışan hemşirelerimizin listesi bizde mevcuttur. Hemşire hanım ile oğlu mesai saati dışında bir esnaf ile tartışıyor. Esnaflar oğlunu dövüyor. Hastanemiz yönetiminden birinin, “Şikayetini geri al” şeklinde bir konuşmasını duymadık. Siyaseten bazı kişiler böyle demiş olabilir. Hastanemizin Tedavi Bakım Hizmetleri Müdürlüğü, hemşire hanımın sürekli ayakta kalmasını engellemek için kendisini Kan Alma Biriminde görevlendirdi. Hemşire hanım birgün daha önce tartıştığı esnaf ile aynı soyadı taşıyan bir hastayı görünce, hastaya kanını alamayacağını söylüyor. Hasta ise, “Kanım alınmadı, beni kovdu” diye şikayetçi oluyor. Bu konu hakkında bir muhakkik görevlendirildi. Muhakkik soruşturması neticesinde hemşire hanıma maaştan kesme cezası verildi” ifadelerine yer verdi.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 

Bilim Sağlık Haber Ajansı tarafından servis edilen bu haberler Gazete Haberi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Haberi değil haberi geçen ajanstır.