‘SALT 10. Yıl Özel Elektroakustik Sahne’

Kültür-Sanat


Bilgi, kültür ve sanat üretimini desteklemek amacıyla Garanti BBVA tarafından 2011’de kurulan SALT, onuncu yılını, 2 Eylül Perşembe akşamı Maçka Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilecek bir elektroakustik müzik konseriyle kutluyor.

SALT 10. Yıl Özel Elektroakustik Sahne, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla sunuluyor.

Müzisyen ve ses tasarımcısı Ömer Sarıgedik’in hazırladığı SALT 10. Yıl Özel Elektroakustik Sahne, İstanbul elektroakustik müzik ortamının yenilikçi isimlerinden Fulya Uçanok, Age Reform ve Serkan Emre Çiftçi’nin işitsel ve görsel ögeleri harmanlayan performanslarını bir araya getirecek. Ses ve müziğin görsel tasarımla ilişkisinin yorumlanacağı konser programı herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

SALT 10. YIL ÖZEL ELEKTROAKUSTİK SAHNE

2 EYLÜL PERŞEMBE, MAÇKA DEMOKRASİ PARKI

 20.00 Fulya Uçanok 

Piyanist, elektroakustik müzik bestecisi ve doğaçlamacı; İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

20.45 Age Reform

2010’dan bu yana Age Reform adı altında müzik yapan Berk Çakmakçı, noise ve drone gibi estetikleri kulüp tınılarıyla harmanlıyor. 

21.30 Serkan Emre Çiftçi

Gevende’nin trompetçisi; solo müzik projesiyle elektronik ve trompet melodilerini bir araya getiriyor. 

Hibya Haber Ajansı