Samsung 2020 model televizyonlar için Google ile birleşti - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Samsung 2020 model televizyonlar için Google ile birleşti

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/23/2020 00:42 A A


Samsung tarafından üretilen 2020 model akıllı televizyonlar yeni bir yazılım desteği ile donatıldı. 4K, 8K, QLED, Crystal UHD, The Frame, The Serif, The Sero ve The Terrace kategorisinde yer alan bütün Samsung televizyonları bu güncellemeden yararlanacak.

Önümüzdeki yıl Mini LED akıllı televizyonlar ile iddialı olmayı hedefleyen Samsung’un bu modellerden en az iki milyon adet satacağı tahmin ediliyor. Güney Koreli firmanın Google ile yaptığı yeni anlaşmanın detayları neler?

Samsung 2020 model akıllı televizyonlar için ne planlıyor?

Bundan böyle Google Asistan kendi etkisini 2020 model Samsung televizyonlarında hissettirecek. Bu yazılımın ilgili bütün televizyonlarda kullanılabilmesi için 3 aşamalı bir hareket planı oluşturuldu.

Google’ın yardımcısı ilk aşamada Fransa’da, Almanya’da, İtalya’da ve Birleşik Krallık’ta yaşayan kullanıcıların 2020 model Samsung televizyonlarında aktif edilecek. İkinci aşamada Brezilya, Hindistan, Güney Kore ve İspanya dörtlüsü var.

Üçüncü aşamada altı ülke daha bu hizmetten yararlanacak ancak hangi ülkelerin bu hizmetten yararlanacağına dair bir açıklama yapılmadı. Bu bağlamda Türkiye’nin Google Asistan’dan yararlanıp yararlanmayacağı henüz belli değil.

Samsung 2020 model akıllı televizyonlar

Kullanıcılar, Google Asistan sayesinde kanallara göz atabilecek, ses seviyesini değiştirebilecek, uygulamaları açabilecek, alarmları ayarlayabilecek ve hava durumu tahminlerini inceleyebilecek. Ayrıca spor haberlerini takip edenler de Google Asistan’ı kullanabilecek.

Google’ın takvim, harita ve fotoğraf servislerine de erişilebileceksiniz. Son olarak Google Asistan ile Google’ın akıllı ev aletleri için geliştirdiği Google Home da birbiri ile ses tabanlı iletişim sayesinde uyumlu bir şekilde çalışacak.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 11 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 00:42 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.