Açık
  • EURO
  • DOLAR

Samsung, Son 6 Yılın En Yüksek Akıllı Telefon Karına Ulaştı |

Güncel - 28 Kasım 2020 23:42 A A


Akıllı telefon bölümünün birinci günlerinden beri Apple ile büyük bir rekabet içinde olan Samsung, çıkardığı son

Akıllı telefon bölümünün birinci günlerinden beri Apple ile büyük bir rekabet içinde olan Samsung, çıkardığı son Galaxy S serileriyle beklentilerin üzerine çıkmış görünüyor. Geçtiğimiz ay ABD pazarında 2017’nin ikinci çeyreğinden beri birinci kez Apple’ı geçmeyi başaran Samsung, toplam karda da değerli bir muvaffakiyete imza attı.

Samsung’un açıkladığı 2020 üçüncü çeyrek sonuçları, şirketin son çeyrekte ne kadar başarılı bir iş ortaya koyduğunu da bizlere gösteriyor. Son 6 yıl içindeki en yüksek akıllı telefon karını elde eden Samsung, global pazarda çıkardığı çok sayıda akıllı telefon modeliyle piyasayı domine etmiş üzere görünüyor. ABD pazarında Apple‘ı ve Hindistan pazarında Xiaomi‘yi geride bırakmayı başaran şirket, 2020’nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın birebir devrine nazaran yüzde 18,8’den yüzde 32,6’ya yükselen bir kar oranı yakaladı.

2014’ten beri en yüksek kar hissesi

Samsung’un bu son çeyrekteki başarısı 2014 yılının ikinci çeyreğinde yakalanan yüzde 37,9’luk kar hissesinden beri görülen en yüksek kar hissesi olarak dikkat çekiyor. Apple’ın tersine yalnızca amiral gemisi telefonlar çıkarmayan Samsung, her fiyat aralığına uygun akıllı telefon modelleriyle çok daha fazla müşteriyi kendine çekiyor. Elbette tüm bu çalışmalarına karşın Apple’ın yüzde 60,5 olan kar hissesini geçemediğini bildirelim. Apple, geçtiğimiz sene yüzde 66,9 olan kar hissesini bir ölçü düşürmüş olsa da hala piyasadaki üreticiler ortasında önder pozisyonda yer alıyor.

Global akıllı telefon pazarına baktığımızda da Apple‘ın üstünlüğü bulunuyor. Samsung’un global akıllı telefon pazarında gelir hissesi yüzde 22,6 olurken Apple’ın tıpkı periyotta gelir hissesi yüzde 29,5 oldu.Kaynak: Teknovadisi

Bu haber 11 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 23:42 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.