Samsung’un akıllı telefon kameralarındaki evrimi - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Samsung’un akıllı telefon kameralarındaki evrimi

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/22/2020 13:18 A A


Samsung özellikle telefon tarafında 2000 sonrası çok önemli bir atılım yakaladı. Seri halinde piyasaya sürdüğü akıllı telefonların birçoğu da en çok satanlar arasında girmeyi başardı. Peki Samsung’un akıllı telefon kameralarındaki evrimi nasıl gerçekleşti? İşte 2000 ve 2020 tarihleri arasında yaşanan değişim:

Samsung’un akıllı telefon kameralarındaki evrimi

Samsung tarafında her şey neredeyse yirmi yıl önce, 2000 yılında ilk kameralı telefonunu tanıtmasıyla başladı. Bunun ardından yıllar içinde kamera lensi kalitesini ve çeşitliliğini artırmayı başaran Samsung, şu anda kamera tarafında adından söz ettirecek duruma geldi.

Hatta şirket konu hakkında ilk kameralı telefonu SCH- V200 modelinden, Galaxy S10 Plus modeline kadar olan yolculuğunu görselleştirmek için, son 19 yılın ve ilerlemesinin görüntüsünü sunan bir infografik de yayımladı.

Galaxy S10 Plus

Samsung’un hikâyesi ilk kameralı telefonu SCH-V200 ile başlıyor. 2000 yılında piyasaya sürülen cihaz, 0,35 Megapiksel kamera ile donatılmış olarak kullanıcıların karşısına çıktı.Telefonun hafızası da bir o kadar düşüktü. Öyleki telefon ile 20 fotoğraf çektiğinizde saklama alanı doluyordu. Aynı zamanda çekilen fotoğraflar telefondan görüntülenemiyordu.

Samsung birkaç yıl sonra özçekim yapabilen ilk telefonunu da piyasaya sürdü. SCH-X590 (o zamanlar telefonların adlandırması bu şekilde oluyordu) menteşenin içine yerleştirilmiş bir kamerası olan kapaklı bir telefondu. Kullanıcıların önden ve arkadan fotoğraf çekmesine olanak tanıyan döndürülebilir şekilde tasarlanan bu kamera o dönem dikkat çekmişti. Samsung yıllar sonra Galaxy A80 ile benzer bir dönen kamera teknolojisini tanıttı.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 49 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 13:18 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.