17° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SANAL FABRİKAYI HIZLA HAYATA GEÇİRMEMİZ GEREKİYOR

Savunma Sanayi Haberleri - 05/24/2020 00:00 A A


OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin “Üretimde ve Sanayileşmede Yeni Normal” konulu Instagram canlı yayınına konuk oldu.

Orhan Aydın, koronavirüs salgınının bireysel ve kurumsal olarak herkesi etkilediğini belirterek, “Salgın birbirimize çok yaklaştırdı. Ümit ederiz ki birbirimizle olan ilişkilerimizde bundan ders almış olarak; daha yaşanabilir, paylaşılabilir, birbirimizin farkında olabileceğimiz bir dünyayı kurmak için ders olur” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle herkesin dijital ortam üzerinden görüşmelerini gerçekleştirdiğini ifade eden Aydın, OSTİM firmalarının ihracatının arttırılması için dijital ortamlardan nasıl yararlanabileceklerine yönelik çalışmalar yaptıklarının altını çizdi.  

Aydın, ”Bundan sonra belki ülkelere gitmeden ürünlerimizin tanıtımı konusunda, firmaların üretimlerini tanıtmak için bu ortamlardan ciddi şekilde yararlanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

OSTİM’in koronavirüs salgını sonrası odaklanacağı konulara ilişkin de değerlendirmede bulunan Orhan Aydın, “Özellikle bu bizim takip ettiğimiz başlıkların geleceğin dünyasına da hitap ettiğinin testini bence yapmış olduk. Kümelenme başlığı çok önemli, bu dijital ortamda yaptığımız e-ticaret çok önemli bunları geliştirmemiz gerekiyor. Sanal fabrika çalışmalarımız vardı, bunu da bizim hızlı şekilde hayata geçirmemiz lazım” diye konuştu.

Aydın, OSTİM Vakfı tarafından 2017 yılında kurulan OSTİM Teknik Üniversitesinin rolüne ilişkin de açıklamada bulundu.

Bu sene OSTİM Teknik Üniversitesinde birçok yeni bölümün açılacağını söyleyen Aydın, “Bunlar OSTİM sanayi bölgesinin, Ankara sanayisinin ekosisteminin ihtiyaç duyduğu bölümler. Bunları sanayiyle buluşturacağız ve onlara katkı sağlayacak şekle dönüştüreceğiz” dedi.Kaynak : Savunmasanayi.Org

Bu haber 35 kez okundu.
Savunma Sanayi Haberleri - 00:00 A A
BENZER HABERLER