Soft Analog müzik yolculuğunda “Arasında Dünyanın” evreninde

Kültür-Sanat


Modernizm, kentleşme ve birey-toplum ilişkisini irdelediği beş parçadan oluşan Arasında Dünyanın isimli yeni EP’sini bir süre önce Morrie Records etiketiyle müzikseverlerle buluşturan Soft Analog, farklı bir konsepti de beraberinde sunuyor. Kaçardım, Mesafeler, Bir Çırpıntı Var, Kim Gösterir Bana Nasıl Olunmalı? ve Yolculuk isimli parçalarla eski synthler ile yumuşak ve chill havayı bozmadan sürdüren Soft Analog, bir konsept çerçevesi içinde çağın getirdiği kentleşme, birey-toplum ve ilişkiler gibi kavramların sıkıştırdığı hayatların zorlu yolculuğunu notalara döküyor.

Farklı Bir Evrene Açılan EP: Arasında Dünyanın

Soft Analog’un klipleri, şarkıların dizilimi ve birbirleri arasındaki geçişleriyle belli bir hikâye ve evren sunduğu yeni EP’si Arasında Dünyanın, ilk parçasından itibaren yarattığı dünyayla adım adım müzikseverlerin duygularını buluşturuyor. EP’nin her bir parçası da klibi ile birlikte, bu anlatının bir bölümü olarak dinleyiciyi karşılıyor. Bunun yanı sıra dans performansı ile çekilen kliplerin her bölümü de aynı iki karakter etrafında kalarak bir ilişkinin çeşitli evrelerini imgeliyor. 

Arasında Dünyanın ile Kalabalık Hissinden Kaçış

İkilinin EP’de yarattığı renkli ama yalın anlatıma çok yakın olan klipler, çokluk ve kalabalık hissi yaratarak her şeyden de uzak duruyor. Bir arada izlendiğinde de ayrı ayrı izlediğinde de izleyicinin zihninde bir iz bırakan parçaların klipleri, bu yönüyle tekrar tekrar izlenesi bir anlatıyı sunuyor. Arasında Dünyanın adlı EP ile birlikte yapmak istedikleri konsept projelere de giriş yapan alternatif pop grubu Soft Analog, gelecekte de farklı konsept projeler ile dinleyicisiyle etkileşime geçmeyi planlıyor. 

Hibya Haber Ajansı