16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Sony açıkladı: Daha fazla PS oyunu bilgisayara gelecek

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/30/2020 12:23 A A


Sony’nin geçtiğimiz dönemde attığı PlayStation Studios adımı ile kurumsal yapı içinde birinci parti oyun üretiminin yönetimi diğer operasyonlardan ayrılmıştı. Bu gelişme de PlayStation Studios’un yıllık karının, bütçesinin ve hedeflerinin bir nevi ayrılmasına sebep oldu.

PC oyuncuları daha fazla PlayStation oyununa erişebilecek

Yeni dönem ile birlikte PlayStation’a özel oyunların PC platformunda da sunulması bahsettiğimiz stratejinin bir parçası niteliğinde. Buna ek olarak şirketin oyun servisi gibi bir hizmet şekline yavaş yavaş dönüş yapması PlayStation oyunlarının PC’ye gelmesinde bir etken olabilir.

PS oyunları bilgisayar

Yakın zamanda PC platformuna gelen Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi yapımları hatırlıyorsunuz. Sony tarafından gelen duyumlara göre Horizon: Zero Dawn ve Death Stranding gibi yapımlara yenisi eklenecek ve PC oyuncuları gecikmeli de olsa PlayStation yapımlarını kişisel bilgisayarları üzerinden oynayabilecek. Henüz bünyesinde God of War, Last of Us, Uncharted gibi AAA yapımların olduğunu ve buna yeni PlayStation 5 çıkışı ile gelecek Horizon serisinin ikincisi Horizon: Forbidden West‘in de ekleneceğini düşünürsek yeni dönem, PC oyuncuları için fazlasıyla hareketli geçebilir.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 41 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 12:23 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin