16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Sony: PlayStation oyunları PC platformuna gelecek!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/31/2020 11:36 A A


PlayStation tarafına çıkan oyunların genellikle konsol için özel kaldığına ve nadiren uzun zaman sonra diğer platformlara geldiğini gördük. Sony bu durumu değiştirmekte kararlı gibi görünüyor. Sony Interactive Entertainment yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, geliştirilen bir çok oyun sonradan bilgisayarlara gelecek. Bu sayede, PlayStation için çıkan birçok özel oyun, PC oyuncuları tarafından da oynanabilecek.

PlayStation oyunları PC platformuna gelmeye devam edecek!

playstation oyunları pc

Şirketin raporunda, “Birinci parti oyunları PC platformunda getirmeyi düşüneceğiz” gibi bir ifade alması, gelecekte konsola gelen oyunların ardından da PC’ye gelebileceği için heyecana sebep oldu. Çünkü son zamanlarda PlayStation 4‘e özel çıkan oyunları, bir süre sonra PC platformunda görmeye başladık.

Raporda ortaya çıkan durumun, hangi oyunları ya da hangi markaları kapsayacağı henüz bilinmiyor. İddialara göre PlayStation için özel olarak çıkan bir oyunun, uzun bir zamandan sonra PC’ye getirilebileceği konuşuluyor.

Şu an Sony tarafından yapılan açıklamalarda  çok fazla bilgiye yer verilmediği için, konu detayları çok net bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda, şirket politikasının nasıl olacağını, hep birlikte göreceğiz.

PlayStation oyunlarının PC’ye gelmesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 31 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11:36 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin