Sony Xperia Compact için kollar yeniden sıvandı! - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Sony Xperia Compact için kollar yeniden sıvandı!

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/22/2020 16:44 A A


Akıllı telefon dünyasında eskiden adından sıkça söz ettiren Sony günümüzde birçok kişinin adını bile telaffuz etmediği bir markaya dönüştü. Tabi bu telefonlar için geçerli, zira başta fotoğraf makineleri ve PlayStation 5 olmak üzere başarılı onlarca ürünü bulunuyor. Ancak akıllı telefon pazarında başarıyı yakalayamayan ve ülkemizde telefon satışını durduran şirket yeni bir telefon için kolları sıvadı. 

Sony Xperia Compact serisi geri dönüyor olabilir! 

Sony telefonlar hakkında ortaya çıkan sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Şirketin 2021 yılının ilk yarısında 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Xperia Compact modeli / serisi ile tekrar kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor. Daha önce Compact serisi telefonları ile amiral gemisi performansını küçük ekrana taşıyan Sony büyük bir beğeni kazanmış olsa da, beklenilen ilgiyi görmedi.

Zira son yıllarda daha büyük ekranlı telefonlara ilgi arttı. Günümüzde iPhone 12 serisinde 6.7 inç seviyelerine çıkılması bunun en büyük kanıtı.

Henüz hakkında resmi bir açıklama yapılmadı fakat telefonun Xperia 1 serisi altında karşımıza çıkma ihtimali de bulunuyor. Küçük ekrana sahip olması beklenen Xperia modelinin, Qualcomm’un Snapdragon 775 işlemcisinden güç alacağı konuşuluyor.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 23 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 16:44 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.