27° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 09/15/2020 10:12 A A


Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de PlayStation 5 üretimi ile ilgili alınan yeni kararın detayları ortaya çıktı. Yeni bilgilerden anlaşıldığı kadarı ile Sony, PlayStation 5 için üretim sorunları yaşıyor.

PlayStation 5 üretimi düşürülüyor

Yeni gelen bilgilere göre Sony, 4 milyon adet daha az PS5 üretimi yapacak. Yapılan bu üretim düşüşleri sonrasında Mart 2021 tarihine kadar 11 milyon adet PlayStation 5 üretilebilecek gibi görünüyor.

playstation 5 üretimi

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce Sony’nin üretim miktarını artırmak için komponent siparişlerini artırdığı ifade edilmişti. Nitekim bu artışlar ile beraber Aralık 2020 tarihine kadar 10 milyondan fazla PS5 üretiminin tamamlanması planlanıyordu. Ancak yeni iddialara göre Sony, çeşitli üretim sorunları ile karşı karşıya.

Bu sorunlarda yeni oyun konsolunun planlananlardan milyonlarca daha az üretilmesine neden olacak gibi görünüyor. Oluşan bu üretim sorunlarının pandemi sürecinin negatif etkileri olabileceği yönünde de çeşitli bilgiler olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Bunların dışında söz konusu bu üretim sorununun AMD kaynaklı olup olmadığı konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Eğer AMD’nin bileşen temininde de sorunlar mevcut ise, benzer bir durum Microsoft’un yeni Xbox Series S ve Series X modellerinin üretiminde de söz konusu olabilir. Ancak bu konuda henüz net bilgiler ortaya çıkmış değil. İlerleyen dönemde yeni bilgiler de ortaya çıkmaya devam edecektir.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 15 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 10:12 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin