Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Tarihi Mirasa Çevre Düzenlemesi

ABONE OL
Kültür & Sanat Haberleri - 11/13/2019 16:57 A A


Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1560-1600 yılları arasında tamamen ahşap kullanılarak inşa edilen tarihi Laleli Camii’nde çevre düzenleme çalışması yapacak.

2012 yılında restore edilerek ibadete açılan Laleli Çivisiz Camii’nin çevre düzenleme projesinin yapım ihalesi gerçekleştirildi. Kısa sürede çalışmalara başlayacak olan ekipler, yapacağı peyzaj çalışmaları ile cami çevresini de tarihi mirasa yakışır bir görünüme kavuşturmayı amaçlıyor.

“LALELİ CAMİİ, İLİMİZİN ÖNEMLİ BİR MARKA DEĞERİ”

İkizce Laleli Camii’nin bölgenin önemli bir değeri olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Tarihi değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak için Büyükşehir Belediyesi olarak önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Tarihi camileri, çeşmeleri, mezarları ve önemli yapıları restore ederek geleceğe taşıyoruz. Laleli Camii çevresinde yapacağımız düzenleme çalışmasıyla da caminin cazibesini artıracak, ilimizin önemli bir marka değerini gelecek kuşaklara aktarmış olacağız. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu. Caminin ihtiyaçlarına cevap verecek olan çevre düzenleme projesi kapsamında şadırvanın yanı sıra çeşitli peyzaj ve dinlenme alanları oluşturulacak. Yürüyüş yolları, oturma grupları, çardak, otopark, sert zemin düzenlemesi, aydınlatmalar ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte tarihi cami çevre düzenlemesiyle de dikkat çekecek. (BSHA)Kaynak Site

Bu haber 1 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Kültür & Sanat Haberleri - 16:57 A A


Etiketler: ,

BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.