Açık
  • EURO
  • DOLAR

Telegram kurucusu iki lideri örnek gösterdi

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 01/14/2021 21:18 A A


Gündemden düşmeyen anlık mesajlaşma uygulamalarından Telegram’ın kurucusu insanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık olduğumuzu belirterek, bu göçün önderleri olarak devlet başkanlarını işaret etti.

Pavel Durov: Devlet başkanları Telegram kanallarını açtılar

2021 yılının ilk haftasında kullanıcı sayısı 500 milyonu geçen Telegram’ı tercih edenler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bulunuyor.

telegram kurucusu cumhurbaşkanı erdoğan

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, uygulama üzerinden yaptığı açıklamada uygulamaya olan yoğun talepten bahsetti. Telegram’a olan ilginin küresel olduğundan bahseden Durov “İnsanlık tarihinin en büyük göçüne tanık oluyor olabiliriz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da Telegram kanallarını açtılar.” açıklamasını yaptı.

Kullanıcıların veri güvenliği konusunda endişelerini gidermek isteyen Pavel Durol devlet başkanlarının da Telegram’ı kullanmalarını örnek göstererek uygulamanın güvenli iletişim için “tek doğrudan yol” olduğunu belirtti.

Durov, dünya liderlerinin Telegram’ı tercih etmelerinden dolayı gururlu olduklarını belirterek, Telegram kanalları, 2010’ların teknoloji platformlarıyla eş anlamlı hale gelen manipülatif algoritmaları kaldırarak kamusal iletişime şeffaflık ve bütünlük kazandırır.” açıklamasını yaptı.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 39 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 21:18 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.