17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Tenet gişe başarısı ile pandemi dönemine ağırlığını koydu

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/31/2020 15:23 A A


Pandemi dönemin sinema salonlarını kurtaracak yapım olarak görülen Christopher Nolan imzalı Tenet, Box Office’in açıkladığı verilere göre çıkışının üzerinden kısa süre geçmesine rağmen 53 milyon dolarlık gişe başarısı elde etti.

Tenet gişe başarısı ile pandemi dönemine ağırlığını koydu

2020‘nin merakla beklenen filmlerinden olan Tenet, vizyona girişiyle birlikte dünya çapında küresel bir başarıya imza attı. Koronavirüs salgını nedeniyle çıkışı ertelenen yapım, henüz vizyona gireli bir olmasına rağmen 53 milyon dolarlık hasılatıyla sinema sektörünün rahatlamasına sebep oldu. İlk olarak 24 ülkede vizyona giren yapım şu an IMDB’de 8.0 puan seviyelerinde seyir etmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Warner Bros. Pictures Group Başkanı ve film yapımcısı Toby Emerich, uluslararası olarak fantastik bir başlangıç yaptıklarına değinerek “Bundan daha fazla memnun kalamazdı. Christopher Nolan bir kez daha beyaz perdede izlenmesi gereken film çekerek harika bir etkenlik sundu. Ve bu yüzden de dünyanın her yerinden seyircilerin Tenet’i görmek için fırsat bulmalarını dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tenet gişe başarısı ile pandemi dönemine ağırlığını koydu

Pandemi dönemine rağmen film, Dunkirk ve Interstellar’ı geride bırakmayı başardı. Özellikle İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerde 5 milyon barajının altına inmeyen Tenet, diğer bölgelerde de 37 milyon dolarlık brüt gişe başarısı elde etti. Bu rakamın ilerleyen günlerde katlanarak artması bekleniyor.

Dünyayı 3. Dünya Savaşı’ndan korumaya çalışan bir casusun zorlu sürecini konu alan Tenet’in Başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Michael Caine ve Kenneth Branagh’ın paylaşıyor. Öte yandan Türkiye’de 26 Ağustos tarihinde vizyona giren filmin en son fragmanına buradan ulaşabilirsinizHaber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 26 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 15:23 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin