22° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Tesla Cybertruck tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/22/2019 08:51 A A


Tesla CEO’su Elon Musk şirketin Kaliforniya’da düzenlediği bir etkinlikte sahneye çıktı ve ilk elektrikli pick-up modeli Cybertruck‘ı tanıttı. Oldukça sıra dışı bir tasarıma sahip olan Tesla Cybertruck ilk bakışta dikkatleri üzerinde topluyor.

Musk kamyonun sağlamlığını göstermek için etkinlikte adeta bir şova imza attı. Balyozla aracın kapısına vuruldu ve kurşuna dayanıklı olduğu iddia edildi. Camın sağlamlığı gösterilmek istendiğinde işler ters gitti. Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen tarafından atılan metal top, her iki camda hasar oluşturdu.

Tesla Cybertruck özellikleri ve fiyatı

Tesla’nın sıra dışı tasarıma sahip olan bu aracı 250 mil, 300 mil ve 500 mil olmak üzere üç farklı menzil seçeneği ile geliyor. Bunu KM’ye çevirdiğimizde 400 KM ile 800 KM arasında bir menzil sunulduğunu görüyoruz.

39900 dolar başlangıç fiyatına sahip olan Cybertruck’ın 2021 yılının sonuna kadar montaj hattından çıkması beklenmiyor. Bu nedenle aracı yollarda görmeye başlayacağımız tarihin 2022 olacağını söylememiz pek yanlış olmayacaktır.

Elektrikli araç sektöründe pickup’lar geri planda kalmış gibi görünse de, işlerin değişmesine sadece birkaç yıl var. Elektrikli Ford F-150 yeteneklerini sergilemeye başlarken, General Motors ilk elektrikli pickup modelini 2021 yılında piyasaya süreceğini açıkladı.

Amazon tarafından desteklenen Rivian’da, 2020 yılının sonlarında benzer bir aracı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Tesla Cyberturk bu firmaların karşısına en büyük rakip olarak çıktı.

399000 dolar – Başlangıç modeli: 400 km menzil ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip. 0’dan 100 km hıza yaklaşık 6.5 saniyede ulaşan araç, arkadan çekişli ve tek motora sahip.Kaynağa Gitmek İçin Tıklayınız.

Bu haber 99 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08:51 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin