-2° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Tesla’dan Avrupa’ya özel elektrikli otomobil planı

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/26/2020 23:32 A A


Elon Musk, elektrikli otomobil piyasasında lokomotif görevi görmeye devam ediyor. Üç gün online olarak gerçekleşen Avrupa Batarya Konferansı’nda konuşan Musk, Tesla ve gelecek planlarından bahsetti.

Avrupa için üretilecek özel Tesla elektrikli otomobil modeli de bu konuşmanın en önemli konusuydu. Peki ama bu otomobil ABD menşeli modellere göre nasıl farklara sahip olacak?

Avrupa için özel Tesla elektrikli otomobil mi geliyor?

Elon Musk, Avrupa için özel olarak farklı bir Tesla tasarımı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Musk, Berlin ve Şangay fabrikalarında farklı Tesla modeller üretilip üretilmeyeceği sorularını yanıtladı.

Buna göre Tesla CEO’su, bölgesel yapılan üretimlerde yerel ihtiyaçlara ve tasarımlara yönelmek gerektiğini düşünüyor. Musk, aracın büyüklüğü nedeniyle Berlin sokaklarında Tesla 3 için park yeri bulmakta oldukça zorlandığından yakındı. Yine trafik problemi için de Avrupa için daha küçük bir elektrikli model geliştirmeleri gerektiği görüşünde.

elektrikli otomobil, tesla hatchback, elen musk, tesla elektrikli otomobil

Kısacası, birkaç yıl içinde Berlin fabrikasında üretilen bir Tesla hatchback modeli ile karşılaşmamız olası. ABD coğrafyasında park sorunu, benzin fiyatı sorunu gibi problemler olmaması, bu pazarda daha güçlü motora sahip ve ve daha büyük otomobillerin üretilmesine neden oluyor.

Tesla gibi elektrikli otomobil markası bile bu büyük ve güçlü otomobil anlayışının dışına çıkamıyor. Yine Avrupa pazarında her ülkenin kendine has özel kanuni şartları da Tesla‘yı bu pazarda zorlayacak gibi görünüyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Elon Musk daha küçük Tesla hatchback tarzı modellerle Avrupa piyasasında tutunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 63 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 23:32 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.