18° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Tim Cook net serveti ile dudak uçuklatıyor

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/11/2020 01:00 A A


Apple’ın başında bulunan Tim Cook, net serveti ile birçok kişinin ağzını açık bıraktı. Dünyanın en zengin 500 kişisi listesinde yer almayan Cook, yine de oldukça büyük bir ekonomik güce sahip.

Tim Cook net serveti ile hayır işleyecek

Ekonomik güç konusunda Bill Gates ve Jeff Bezos kadar güçlü olmayan Tim Cook, bu yıl 100 milyon dolar daha ödeme alacak. Bloomberg’ün ilgili haberine göre Cook’un net serveti 1 milyar doları aştı.

Apple’ın hisseleri 560.000 birim daha arttı. Bu artış, 59 yaşındaki iş insanının dokuzuncu ödemesini almasını sağlayacak. Deneyimli yönetici, parasının büyük bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayacağını ve hayırseverlik projelerine destek vereceğini söyledi.

Tim Cook net serveti

Steve Jobs 2011 yılında hayatı kaybettiğinde Apple’ın değeri yaklaşık 350 milyar dolardı. Cook, Apple’ın değerini oldukça artırdı. Her geçen yıl daha fazla kazanç elde eden Apple, Cook’a da kazandırdı ve onun net servetini eş zamanlı olarak yükseltti.

Apple’ı yaklaşık 10 yıldır yöneten ABD’li iş insanı, şirketi adına çok kritik bir karar vermeye hazırlanıyor. Zira kendisinin Apple ile imzaladığı sözleşme yakında geçerliliğini yitirecek.

Tim Cook serveti

Apple’a yakın olan birçok haber kaynağı Cook’un Apple ile yola devam edeceğini söylüyor. Elbette bir sürpriz ile karşılaşma ihtimalîmiz her zaman var. Sizce Apple ile Tim Cook iş birliği yapmaya devam edecek mi?Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 30 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 01:00 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin