Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları Anadolu Efes Mavi Sahne’de

Kültür-Sanat


Kültür sanata 34 yıldır kesintisiz destek veren Anadolu Efes, pandemi nedeniyle uzun süre kapalı kalan özel tiyatrolara katkı sağlamak için Tiyatro Kooperatifi ile yeniden omuz omuza veriyor. Bu kapsamda, Tiyatro Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen Yaz Buluşmaları,  17 Ağustos-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan’da Anadolu Efes Mavi Sahne’de yer alıyor.  Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi, “Bu zorlu dönemi dayanışma ruhuyla beraber atlatacağız. Tiyatrolara destek olmaktan vazgeçmiyoruz” dedi. 

Sanatı herkes için erişilebilir kılmayı amaçlayan Anadolu Efes, 34 yıldır kesintisiz olarak Türkiye’de kültür sanatı destekliyor. Pandemi sürecinde de, alınan tedbirlerden dolayı uzun süre kapalı kalan ve zor zamanlar geçiren tiyatroları yalnız bırakmıyor. Geçtiğimiz yıl Tiyatro Kooperatifi’nin başlattığı Bizde Yerin Ayrı kampanyasının ilk kurumsal destekçisi olan şirket, şimdi yeniden Kooperatif ile omuz omuza veriyor. Özel tiyatrolara destek olmak için başlatılan Yaz Buluşmaları’nın Caddebostan’daki gösterimleri Anadolu Efes Mavi Sahne’de gerçekleşiyor. Bu kapsamda, 17-31 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek gösterimlerde 15 özel tiyatro seyircilerle buluşacak.  

Uzun yıllardır kültür sanata destek olan bir kurum olarak pandemi döneminde de amaçlarının sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak olduğunu söyleyen Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal Saatçi, “Sanat her birimize ilham veren, zor zamanlarda güç aldığımız, toplumun en önemli ortak bağlarından biri. Maalesef pandemi koşulları nedeniyle tiyatrolar uzun süre sahnelerden ayrı kalırken, sanatseverlerse kültür sanat etkinliklerine katılmanın özlemi içindeydi. Anadolu Efes olarak, Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’yla özel tiyatroların bu zor dönemi atlatmasına destek olmayı, sanatseverleri de yeniden sahneyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu zorlu dönemi dayanışma ruhuyla tiyatrolarımızın yanında durarak beraber atlatacağız. Tiyatronun sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz. Tiyatroseverler de Yaz Buluşmaları’ndaki oyunlara bilet alarak dayanışmanın önemli bir parçası olabilirler’’ dedi.

Yaz Buluşmalarına destek için biletler Mobilet’te 

 Özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesi, aynı zamanda sürdürülebilir hale gelmesi amacıyla çalıştıklarını söyleyen Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem, tüm tiyatro severleri dayanışmaya davet ediyor. Yöntem; “Yaz Buluşmaları’nda seyircileri tiyatronun iyileştirici gücüyle yeniden bir araya getirmek için çalışıyoruz; seyircileri de dayanışmamızın bir parçası olmaya çağırıyoruz. Seyircilerimiz, izlemek istedikleri oyunlar için bilet alırken farklı kategorilerdeki destek biletlerini tercih ederek veya bir oyunun destekçisi olarak etkinliğimize katkı sunabiliyor. Dileğimiz, yaşadığımız bu zorlu sürecin ardından yeniden sahnelere dönerken hep birlikte güçlenmek, omuz omuza yürümek” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı