Transfergo, dijital para transferi için önemli uyarılarda bulundu

Teknoloji


Teknoloji birçok alanda insanların hayatını kolaylaştırmaya devam ederken, diğer yandan ise bu yenilikçi teknolojileri kullanan insanlar da siber suçluların ve dolandırıcıların her zaman için radarında oluyor. Siber güvenlik tehditleri artıp çeşitlenirken, kullanıcıların bu teknoloji hizmetlerini kullanırken dikkatli olmaları gerekiyor. Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan TransferGo, dijital para transferinde yaşanabilecek olası dolandırıcılıklardan korunmak ve kullanıcıların en yüksek düzeyde güvenliği için bilinmesi gereken faydalı temel bilgileri derledi.

İşte dijital para transferinde, paranızı online ortamda güvende tutmanıza yardımcı olacak birkaç önemli nokta:

Unutmayın, kişisel bilgiler özel mülkiyetinizdir

Kişisel bilgilerinize özel mülkiyetinizmiş gibi davranın ve bunları yalnızca güvenebileceğiniz kişilerle paylaşın. Kart numaranızı ve CVV kodunuzu (kartınızın arka yüzündeki güvenlik kodu) yabancılarla paylaşmayın. TransferGo hesabı giriş bilgilerinizi de asla kimseyle paylaşmayın.

Koruma yazılımı kullanın, oturumu hiç açık bırakmayın

Dijital dünyanızın eviniz kadar güvenli olması gerekir. Uygulama ve yazılımları kendi bilgisayarınızda güncel tutun, virüsten ve/veya kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yönelik koruma yazılımı kullanın. Kullanımı herkese açık bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgilerinizi asla kaydetmeyin ve oturumu kapattığınızdan emin olun.

Dolandırıcılar gerçek karakterler gibi davranır, aman dikkat!

Şüpheli bağlantılara kesinlikle tıklamayın. Dolandırıcılar, gerçek karakter rolüne girme konusunda oldukça profesyoneldirler. Hesaplarınızın olduğu bankalar veya dijital hizmet aldığınız firmalar, e-posta ya da online platformlarında siz oturum açmadan bağlantılara tıklamanızı asla talep etmezler.

Tehlike sinyallerini erken tespit edin, temkinli olun

Online para transferinde dolandırıcılık oldukça farklı şekilde karşınıza çıkabilir;

Sizden paranızı farklı bir hesaba taşımanızı isteyen;

“Paranız tehlikede olduğu için” harekete geçmenizi söyleyen;