17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

TRT EBA TV özel içerikleri ile yeni döneme hazır

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/30/2020 15:00 A A


Koronavirüs salgının ardından okulların uzaktan eğitim modeli ile devam etmesi eğitimin kısa sürede EBA platformuna taşınmasını zorunlu kılmıştı. 23 Mart 2020 tarihinde 3 farklı içerikli eğitim kanalı olan TRT EBA TV’yi yayına alan TRT, 31 Ağustos’ta başlayacak üç haftalık hazırlık dönemi için çalışmalarını tamamladığını duyurdu.

EBA TV 4 bini aşkın video ile rekora hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle TRT, yeni eğitim öğretim dönemi için ilkokul, ortaokul ve lise içeriklerinin çekim süreçlerine başladı. 18 milyon öğrencinin hizmetine sunulacak, çocukların okul ve dersleriyle bağlantılarının kopmamasını sağlayacak televizyon kanalları, 21 Eylül 2020 tarihinde 4 bini aşkın video ile yayın hayatına devam edecek.

TRT EBA TV

TRT EBA TV kanalları, yeni dönemde öğretmen ve velileri de unutmadı. 29 Haziran’da başlayan yaz dönemi yayınlarında derslerin yanı sıra “Tasarım ve Beceri Atölyeleri” programı TRT EBA TV ’nin üç kanalında da ekranlara geldi. Sanat, kültür, bilim, spor ve yaşam becerileri gibi çocukların yeteneklerini yakından ilgilendiren alanlarda da birçok program izleyiciyle buluştu. Velilere yönelik “Bizden” programı, öğretmenlere rehberlik eden “Öğretmenler Odası” ve özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların katıldığı yarışma programı “Hazır Mısın?”, TRT EBA TV’nin programları arasında yerini aldı.Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 33 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 15:00 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin