Türkiye’nin önde gelen mobilya markaları ihracat için güçlerini birleştirdi

Güncel


Türkiye’nin önde gelen mobilya markaları Adore, Çilek, Doğtaş Kelebek, Gündoğdu, İşbir, Kilim ve Nurus, var olan mobilya ihracatını çok daha ileriye taşımak amacıyla bir araya geldi. Mobilya ihracatının konuşulduğu organizasyona F-TR Dış Ticaret Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle katıldı.

Mobilya ihracatının 4 milyara dayandığını ifade eden Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, yıl sonu hedefinin 211 milyar olacağına dikkat çekti.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul ise konuşmasında,  “Ürettiğimizi satamıyoruz, sattığımızı üretiyoruz. Ölçeksizlik , ortaklığı başaramıyoruz ama global hikayelerin temeli burada. Gördüğümüze inanıyoruz, sattığımızı üretiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

Bu içerik, Hibya Haber Ajansı tarafından hazırlanmıştır. Haber sistemimize otomatik olarak çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üzerinde gazetehaberi.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, sorumluluk ilgili ajansındır.