Ulusal Faktoring, yapay zekâ ile büyüyor

Teknoloji


Faktoring sektöründe 20’inci yılını geride bırakan Ulusal Faktoring, 14 şehirdeki 19 şubesiyle toplam 55 bin işletmenin finansal ihtiyaçlarına çözüm ortağı oldu.  

Dijital dönüşüm başlatarak yapay zekâyı sektörde kullanan ilk şirketlerden olan Ulusal Faktoring, Çekpara uygulaması ile müşterilerine, şubeye gitmeden, online olarak dakikalar içinde hizmet verebiliyor.

Küçük ve orta büyüklükte birçok işletmeye finansal çözüm sunduklarını belirten Ulusal Faktoring Genel Müdürü İzak Koenka, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Ulusal Faktoring olarak 20’nci yılımızı tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Geçmişe dönüp baktığımızda 55 bin işletmemize çözüm ortağı olduğumuzu görüyoruz.  2021 yılı ciromuzu 4 milyar TL olarak öngörüyoruz. Özellikle KOBİ’lere yönelik uzmanlığımız ve yapay zekâ destekli algoritmalarımız sayesinde kredi değerlendirmede bir adım öndeyiz.  Yılsonuna kadar aktif büyüklüğümüzü yüzde 40 oranında büyütmeyi hedefliyoruz. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) kredi alan bir Türk faktoring şirketi olarak sektörde müşteri adedinde ilk üçte yer alıyoruz. Dünyada faktoring sektörü her geçen gün büyüyor, Türkiye’de ise son yıllarda önemli yol kat etti. Ulusal Faktoring olarak biz de gelişmeleri yakından takip ederek sektörün referans markası olmayı hedefliyoruz.”

Faktoring Sektöründe Fintech Vizyonu

Faktoring sektöründe teknolojiyi en etkin kullanan şirketlerden biri olan Ulusal Faktoring, yaptığı yapay zekâ yatırımları sayesinde Çekpara uygulamasını geliştirdi. Alacağın vadesini beklemeden nakde dönüşmesini sağlayan Çekpara mobil uygulaması ile şirketler, vadeli alacaklarını online olarak sorgulayabiliyor, evrak işleri ile uğraşmadan veya şubeye gitmeden dakikalar içinde faktoring işlemlerini tamamlayabiliyorlar.

Hibya Haber Ajansı