Ünssan Gıda’nın Kraft Heinz’a satış sözleşmesi imzalandı

Güncel


Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun Kibar Holding’in münhasır finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Türkiye’nin önde gelen ketçap, mayonez, sos ve salça üreticilerinden Assan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Assan Gıda”), dünyanın en büyük gıda markalarından olan The Kraft Heinz Company’e (“Kraft Heinz”) satışı ile ilgili hisse satış sözleşmesi imzalandı. Assan Gıda’nın yüzde 100’ü Kibar Holding’e ait olup,  Rekabet Kurumu ve ilgili diğer ön koşullarının gerçekleşmesiyle birlikte satış tamamlandığında, Assan Gıda Kraft Heinz çatısı altında hem Türkiye’de hem de bölgesel pazarlarda büyümesini sürdürecek.

Gıda ve sos sektöründeki bu önemli işleme aracılık eden ÜNLÜ & Co’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bu işlem bize uluslararası yatırımcıların Türkiye’nin uzun vadeli büyüme potansiyeline olan inancını tekrar teyit eden önemli bir gösterge oldu. Biz de böylesine önemli bir satışın imzasına münhasır finansal danışman olarak aracılık etmiş olmaktan dolayı gururluyuz. Kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetlerinde pazarda lider konumda bulunan ÜNLÜ & Co olarak Türkiye’nin geleceğine ve büyüme potansiyeline olan inancımızla ülke ekonomisine desteğimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Danışmanlık Bölümü Yönetici Direktörü Simge Ündüz ise, ”Türkiye’deki stratejik sektörlere, lider şirket ve oturmuş markalara olan yabancı yatırımcı ilgisinin devam ettiğini görüyoruz. Bu önemli işlemi Kibar Holding’in münhasır satıcı taraf danışmanı olarak başarıyla sonuçlandırmış olmaktan dolayı mutluyuz. 2021 yılına arka arkaya imzaladığımız işlemlerle hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu da bize Türkiye M&A pazarının kısa ve orta vadede hareketli geçeceğini gösteriyor” dedi.

Hibya Haber Ajansı