Washington Post: Trump’tan Erdoğan’a 100 milyar dolarlık ticaret teklifi - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
-5° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Washington Post: Trump’tan Erdoğan’a 100 milyar dolarlık ticaret teklifi

ABONE OL
Güncel Haberler - 11/13/2019 15:01 A A

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması önerdiği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kritik ziyaret için Washington’a giderken Washington Post (WP) gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın Erdoğan için 100 milyar dolarlık ticaret anlaşması ile yaptırım sorununu çözmeyi öngören yeni teklifler hazırladığını yazdı.

WP’ye konuşan kaynaklar, Trump’ın ABD ile Türkiye arasındaki ilişkileri düzeltmek için hazırladığı tekliflerin geçen hafta Erdoğan’a gönderdiği mektupta yer aldığını söyledi.

“Temsilciler Meclisi üyeleri çok öfkelenecek”

WP, Trump’ın tekliflerinin geçen ay Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını destekleyen ABD Temsilciler Meclisi üyelerini muhtemelen çok öfkelendireceğini yazdı.

Erdoğan, Başkan Trump’ın daveti üzerine dün Washington’a gitti. Erdoğan-Trump görüşmesinin bu akşam saat 20:00’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu haber 223 kez okundu.
ABONE OL
Güncel Haberler - 15:01 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.