Xiaomi 5G telefonlar için yeni fabrika kuruyor - Gazete Haberi Gazete Manşetleri Gazete Haberleri
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Xiaomi 5G telefonlar için yeni fabrika kuruyor

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 11/21/2019 15:21 A A


Dünya 5G Konferansı bu yıl Çin’de düzenlendi ve Xiaomi 5G telefonlar için müjdeli haber verildi. Xiaomi CEO’su Lei Jun şirketin 5G amiral gemilerini geliştirmek ve üretmek için inşa edilen fabrikada sona gelindiğini açıkladı.

Aralık ayında tamamlanması planlanan fabrika, Çin’in Pekin kentindeki Pekin Ekonomik ve Teknolojik Gelişim Bölgesi’nde yer alıyor. Sadece amiral gemilerinin üretileceği fabrika Xiaomi dışında başka bir markaya hizmet etmeyecek.

Xiaomi 5G telefonlar için fabrika kuruyor

Fabrika üretimde verimi arttırmanın yanı sıra bulut hizmetleri ve 5G laboratuvarları için büyük ölçekli otomatik üretim hatlarına sahip olacak.

Xiaomi 5G telefonlar için yeni fabrika kuruyor - ShiftDelete.Net

187.000 metrekarelik bir alana inşa edilen fabrika, geleneksek akıllı telefon üretim hatlarına göre yüzde 60 daha hızlı olacak. Bu sayede saniyede 1, dakikada ise 60 telefonun üretimi gerçekleştirilebilecek.

İlk etapta 1 milyon adet üretim yapılması beklenen fabrika sayesinde Xiaomi yüksek stok taleplerine kısa sürece cevap verebilecek. Xiaomi’nin 2020 yılında yaklaşık 300 doların üzerindeki tüm telefonlarının 5G desteğine sahip olacağını duyurduğunu hatırlatmak isteriz. Çinli akıllı telefon üreticisi 5G’ye büyük önem veriyor ve orta – üst segmentteki tüm modellerini bu teknoloji ile donatacak.Kaynağa Gitmek İçin Tıklayınız.

Bu haber 93 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 15:21 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.