Parçalı bulutlu
  • EURO 7.22
  • DOLAR 6.51

Yahudi işletmeci dükkanında mikrofonla Fatiha suresini okuttu

Güncel Haberler - 03/27/2020 02:53 A A


Dünyayı kasıp kavuran görülmeyen düşman koronavirüsün din dil ırk zengin fakir ayırmadan herkesi hızlı bir ölüme sürüklemesi normal zamanlarda yanyana gelmeyecek insanları ortak noktada birleştirdi.

Filistin‘de, Yahudi bir işletmecinin dükkanın duvarlarında Fatiha suresinin yankılandığı anlar bir kamera tarafından görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde de İsrail’in Kızılhaç veya Kızılay benzeri, tek resmi acil yardım ve kan bankası servisi Magen David Adom personeli iki erkek ile ilgili ilginç bir fotoğraf sosyal medyada görülmüştü.

Birinin diğerini düşman olarak gördüğü İsrail Filistin açmazındaki bölgede biri Yahudi diğeri Müslüman iki acil tıbbi servis çalışanı ortak vardiya sırasında namaz vakti girince Müslüman çalışan namaz kılarken Yahudi vardiya arkadaşı ise onu bekledi.

İsrail’de Yahudi bir dükkan sahibi işyerinin içinde yüksek sesle Kur’an-ı Kerim okutmaya başladı.

اَلَّذ۪ينَ اٰتَيْنَاهُمُ الْكِتَابَ يَعْرِفُونَهُ كَمَا يَعْرِفُونَ اَبْنَٓاءَهُمْۜ وَاِنَّ فَر۪يقاً مِنْهُمْ لَيَكْتُمُونَ الْحَقَّ وَهُمْ يَعْلَمُونَ

Bakara Suresi 146. ayet: Kendilerine kitap verdiklerimiz onu kendi oğullarını tanıdıkları gibi tanırlar. Yine de içlerinden bir grup bile bile gerçeği saklıyorlar.


Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 16:18

Bu haber 22 kez okundu.
Güncel Haberler - 02:53 A A
BENZER HABERLER