Yaratıcı öğrenci festivali Project’07 başlıyor

Güncel


İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü öğrencilerinin bu yıl yedinci kez hayata geçirdiği yaratıcı öğrenci festivali Project’07 dopdolu bir festival programı sunuyor.  “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev” temalı festival bu yıl pandemi nedeniyle online olarak düzenleniyor. 31 Mayıs – 4 Haziran tarih aralığında gerçekleştirilecek festivalde online sergiler; Mor Çatı, Beliz Güçbilmez, Neriman Polat, Fatoş İrwen, Serhan Ada, Beral Madra, Kırkayak Kültür, Selda Asal ile düzenlenecek söyleşiler; Burak Küçük & Orhun Canca Duo, Yağmur Üçkardeş, Baver Kaya ve Eylül Deniz ile canlı konserler; Ekin Bernay yürütücülüğünde performans atölyesi ve Mehmet Altuğ Ersoy yürütücülüğünde film okuma atölyesi sanatseverlerle buluşuyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencilerinin iş birliğiyle hayata geçirilen sanat, tasarım ve iletişim festivali Project’07 başlıyor. Bu yıl yedincisi online olarak düzenlenecek festivalin teması ise “Bir Varmış Bir Yokmuş: Ev” olarak belirlendi. Festival boyunca sanatseverlerle buluşturulacak tüm projelerde “ev” içerisinde barınma ve korunma yerini, dünyayı, zamanı, duyguları ve bedeni içinde barındıran çok katmanlı bir gerçeklik olarak ele alınıyor. 

Dopdolu bir festival programı online olarak sanatseverlere sunuluyor

Project’07 yaratıcı öğrenci festivali online sergilerden atölye çalışmalarına, alanında tanınmış isimlerle sanat üzerine söyleşilerden online konserlere dopdolu bir program sunuyor. 

31 Mayıs Pazartesi günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Doç. Dr. Emine Eser Gegez ve Sanat ve Kültür Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serhan Ada’nın açılış konuşmasıyla başlayacak festivalde “Serhan Ada ile Etel Adnan İmkânsız Eve Dönüş Sergisi” başlıklı söyleşi düzenlenecek. Festivalin ilk günü Dj Baver Kaya’nın açılış konseriyle sona erecek. Festivalde ayrıca Yağmur Üçkardeş akustik konseri, Burak Küçük & Orhun Canca Duo konseri ve DJ Eylül Deniz performansı, film inceleme atölyeleri, “Beral Madra ile Pandemi Döneminde Sanatçılar ve Sanat Kurumları”, “Beliz Güçbilmez ile Anlatıda Ev”, “Neriman Polat ve Fatoş Irwen ile Sınırlar, Beden ve Ev”, “Mor Çatı Gönüllüsü Özgür Sunata ile Pandemi de Kadın ve Ev”, “Kırkayak Kültür’den Kemal Vural Tarlan ve Selda Asal ile Türkiye’ye Göç ve Türkiye’den Göç” başlıklı söyleşiler düzenlenecek. Performistanbul iş birliği ile gerçekleştirilecek “Ekin Bernay ile Ev neresi, ev nerede?” başlıklı atölyesi çalışmasında ise “Ev” teması üzerine beden odaklı bir çalışma ile kolektif bir iş üretimi gerçekleştirilecek. Festival programı hakkında detaylı bilgi almak ve online etkinlikleri takip etmek için https://www.project07ifbilgi.com web adresi ziyaret edilebilir.

Hibya Haber Ajansı