16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yazılımcılar ne kadar kazanıyor? – Yazılımcı maaşları

ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 08/30/2020 12:12 A A


Her pazar olduğu gibi bu pazarda yazılımcılar ile ilgili önemli bir konuyu sizlerle buluşturuyoruz. Bu videomuzda yazılımcıların genel olarak ne kadar kazandıklarına sizlerle birlikte göz atıyoruz. Son zamanların popüler mesleği olan yazılımcılar hangi durumlarda nasıl maaşlar alıyor? İşte yazılımcı maaşları hakkında merak edilen tüm detaylar!

Yeni mezun olan yazılımcılar ne kadar kazanıyor?

Türkiye’de son zamanlarda popüler olan bu meslek grubuna yönelen kişi sayısı her gün artmaya devam ediyor. Bu yönelme ile birlikte yeni mezun olan yazılımcılar iş bulmak için kolları sıvıyor. Üniversitenin lisans bölümünden mezun olan yazılımcılar sektöre ilk adımlarında 3.500 – 4.500 TL arası bir maaş ile karşılaşabiliyor.

Burada kişinin kendini üniversite yıllarında geliştirip geliştirmediği de fazlasıyla önemli. Eğer bilgi konusunda daha da bilgiliyseniz yazılımcı maaşları daha da yukarılara çıkabiliyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Uzun süredir çalışan yazılımcılar neden iş değiştiriyor?

Türkiye koşullarında özel sektörde böyle bir durum ile karşılaşmak mümkün. Bunun sebebi de yazılımcıların çok daha yüksek maaşları farklı firmalarda bulabiliyor olması. Uzun süreli çalıştığınız bir şirkette alacağınız maaşın yükselmesi genel olarak yeni bir işe başlamaya göre daha yavaş olacak şekilde ilerliyor. Bundan dolayı da sektörde çalışan yazılımcıların ortalama 2 yıl içerisinde çalıştığı şirketi değiştirdiğini kolaylıkla görebilirsiniz.

Özel sektörde genel olarak karşılaşılan bu durum yazılımcılara bazı durumlarda avantaj sağlasa da bazı durumlarda dezavantaj da sağlayabiliyor. Eğer sık sık bu şekilde şirket değiştiren bir yazılımcı olursanız yeni bir işe girmek istediğiniz zaman iş veren, yazılımcıya karşı bir güven problemi yaşayabilir.

Siz  yazılımcı maaşları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 Haber Kaynağı: Shift Delete

Bu haber 42 kez okundu.
ABONE OL
Teknoloji Haberleri - 12:12 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin