Açık
  • EURO
  • DOLAR

Yüz yüze eğitim kimler için geçerli? Kaçıncı sınıflar yüz yüze eğitim görecek?

Güncel - 19 Ocak 2021 11:10 A AYüz yüze eğitim kaçıncı sınıflar için geçerli? Yüz yüze eğitimin hangi sınıflar için uygulanacağı büyük bir merak konusu haline geldi. Veliler, 5. sınıflar, 6. sınıflar, 7. sınıflar ve 8. sınıflar yüz yüze eğitim alacaklar mı? Özel okullarda yüz yüze eğitim olacak mı? Liseler yüz yüze eğitime açıldı mı? İşte detaylar…

“Okullar ne zaman açılacak?” sorusu milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve il milli eğitim müdürleri okulların açılması konusunda son detayların konuşulduğu bir toplantı yaptı. Hem öğrenciler hem de onların velileri okulların ne zaman açılacağı konusunda bilgileneceği bu toplantının detayları, aşağıdaki yer alıyor.

Kaçıncı sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak?

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda,  imam hatip ortaokullarında, Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

Kaç gün ve kaç saat yüz yüze eğitim verilecek?

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının  bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

Bu yazı Timeturk.com‘dan alınmıştır.

Bu haber 39 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

Güncel - 11:10 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.