11° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Yüzme parkuruna bir yenisini ekleyecek: Hedef Cebelitarık Boğazı

ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 08/31/2020 18:42 A A


Geçmişte sağlık sorunları nedeniyle yüzmeye başlayan, sonrasında yüzmeyi tutkusu haline getiren Domino’s Türkiye Kurumsal Operasyonlar Direktörü Aziz Babacan, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda kendi en iyi derecesini geçerek bir sonraki yarışa doğrudan katılma hakkı kazandı. Babacan’ın yeni hedefi ise Cebelitarık Boğazı’nı yüzerek geçmek!

Yüzme sporunu yaşam felsefesi haline getirmiş olan Domino’s Türkiye Kurumsal Operasyonlar Direktörü Aziz Babacan, bu yıl üçüncü kez katıldığı Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı 1 saat 7 dakika 57 saniyede tamamlayarak kendi en iyi derecesini yaptı ve bir sonraki yarışa doğrudan katılma hakkı kazandı.

 

Ön elemelerde 800 metrelik mesafeyi 16 dakika 55 saniyede tamamlayarak yarışa katılmaya hak kazanmış olan Babacan, daha önce 3 kez Çanakkale Boğazı yarışlarına katılmış, 2 kez Uluslararası Meis – Kaş açık deniz yarışları ve yurt genelinde 16 açık yüzme yarışında kulaç atmıştı.  

 

Hedef, yüzerek Cebelitarık Boğazı’nı geçmek

 

2016 yılında 50 yaşındayken, sağlık sorunları nedeniyle yüzme sporuna başlayanı, yıllar içerisinde bu sporu hobisi haline getirerek çok farklı parkurlarda başarılı dereceler elde eden Babacan, kulaç attığı parkurlarda yarışı tamamlamaktan ziyade kişisel performansını artırmaya odaklanıyor. 55’inci yaşı içinse yepyeni bir hedef belirleyen Babacan, Cebelitarık Boğazı’nı yüzerek geçmeyi planlıyor.

 

Yüzmeyle gelen yaşam disiplini

 

Sağlık için başladığı yüzme sporunun gerek iş hayatı gerekse özel yaşamına ayrı bir disiplin getirdiğinin altını çizen Aziz Babacan, bu spora yönelik yaklaşımını ise şöyle özetledi: “Büyük bir hayalim var, 55 yaşında Cebelitarık Boğazı’nı geçmeyi istiyorum! Sağlık sorunu ile başladığım yüzmenin beni buralara getireceğini hiç tahmin etmezdim. Ama inanın, her yarışı bitirdiğimde bir dünya rekoru kırmışçasına seviniyorum, garip bir duygu… Eskiden yarışları bitirmek hedefim iken, şimdi dereceleri konuşmaya başladım. Kendimi aşmak hep hedefim olduğu sürece yılmayacağım.”

 

Yarış boyunca suda tam bir meditasyon yapıldığına dikkat çeken Babacan, “Her şeyi unutuyorsunuz. Dünyadan uzaklaşmak, yarışı tamamlamak, hedefe ulaşmanın verdiği keyif bedeninizdeki ve zihninizdeki tüm olumsuzlukları sıfırlıyor; kendinizi bir başka hissediyorsunuz” dedi.

 

Babacan’ın Katıldığı Tüm Yüzme Yarışmaları:

 

2016 Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

2017 Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

2017 Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı

2018 Meis-Kaş Yüzme Yarışı

2018 Büyükçekmece Körfezi Açık Deniz Yüzme Yarışı

2018 Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı

2018 Gaziantep Rumkale Yüzme Yarışı

2019 Dalyan Açık Su Yüzme Yarışı

2019 Büyükçekmece Körfezi Açık Deniz Yüzme Yarışı

2019 Meis-Kaş Yüzme Yarışı

2019 Değirmendere Gölcük Yüzme Yarışı

2019 Karadeniz Ereğli Yüzme Yarışı

2019 Maltepe Su Sporları Festivali Yüzme Yarışı

2019 Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı

2019 Ultimate Büyükada Yüzme Yarışı

2019 Fethiye Ölüdeniz Yüzme Yarışı

2020 Datça Açık Deniz Kış Yüzme Yarışı

2020 Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

Hibya Haber Ajansı

Bu haber 33 kez okundu.
ABONE OL
Hibya Haber Ajansı - 18:42 A A


BENZER HABERLER
Gazete Haberi Android Uygulamamızı İndirin