Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Zeliha Nine’nin Mehmetçik Sevgisi – Savunma Sanayi

ABONE OL
Savunma Sanayi Haberleri - 01/14/2021 12:46 A A


Zeliha Nine 117 yaşında.

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde yaşayor.

O yaşına rağmen çoraplar ören Zeliha Nine, Mehmetçik’in ayakları üşümesin diye ördüğü çorapları Mehmetçik’e bağışladı.

Gönderirken yanına bir de mektup iliştirdi:

“Asker Evlatlarım! Sizlere selam ve dua gönderiyorum. Ne mutlu sizlere Peygamber Ocağında görev yapıyorsunuz. Vatan Nöbetlerinizle bizler rahat nefes alıyoruz. Sizlere minnettarız. Gönderdiğim bu mütevazı çorapların kusurunu, eksikliğini görmeyin. Biliyorum, bazıları farklı renklerden oldu, bazılarının motifleri tutmadı, yaşıma bağışlayın. Ama şunu bilin ki besmele ile ördüm. Allah sizlere halisane vatan nasip etsin. Bu çok değerli bir görev. Vatan olmadan İslam üzere yaşayamayız., özgür kalamayız. Bunun içindir ki Vatanımız, Dinimiz, Özgürlüğümüz birbirinden ayrılamaz bir bütün gibidir. Onlara toz bile kondurmayız, Elhamdülillah. Ben Zeliha Nineniz olarak sizlere hep duacıyım. Ayağınıza taş değmesin, ayaklarınız hiç üşümesin. Beni de duanızda bir defa olsun hatırlayınız. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.” diye yazdırdı.

Araştırmacı yazar olan oğlu Cafer Barlas, babasının Sarıkamış’ta askerlik yaptığını, o sıkıntıları annesinin bildiğini, o dönemden beri yıllardır çorap ördüğünü anlattı.

Barlas “Annem de Kafkasya muhaciri olarak Muş’a yerleştikten sonra babam 4 yıl Kars Sarıkamış’ta askerlik yaptı. Onun ve o dönemde askerin çektiği sıkıntıları biliyor. Sürekli çorap örüyor. Bu salgın döneminde ziyaretçilerinin azalmasından dolayı yaptığı çoraplar birikti. Bir gün bana ‘Oğlum bu çorapları askerlere göndersek olur mu? Gönderebilir miyiz?’ dedi. Ben de çorapları gönderemeyeceğimizi bildiğim için Bakanlığa ilettim. Bunu yaptığımız için annem çocuklar gibi sevindi.” bilgisini verdi.

Milli Savunma Bakanlığı da Mehmetçik’i düşünen Zeliha Nine’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı heyetini karşılayan Barlas, “Heyecanla bir haftadır bugünü bekliyordu. Üç gündür devamlı ne zaman geleceklerini, ne konuşacağını sorup durdu, heyecanla bekliyordu.”​​​​​​​ dedi.

Ziyarete giden komutan da “Zeliha Barlas, 100 yaşını aşkın yaşına rağmen ördüğü birbirinden güzel, rengârenk çorapları Mehmetçiklerimize bağışlamıştı. Zeliha ninemizin yazdığı ve bizleri duygulandıran mektup sonrası Millî Savunma Bakanlığı olarak kendisini evinde ziyaret ettik. Zeliha ninemize hediye ettiği 115 çift yün çorap için teşekkürlerimizi sunduk.” diye konuştu.

Çok mutlu olan Zeliha Nine, komutanlara “Hoş geldiniz. Allah uzun ömürler versin sizlere. Allah razı olsun. Güle güle giysinler. Allah ayağınıza taş değdirmesin” dedi.

Komutanlar Zeliha Nine’ye bir de bayrak hediye etti.

Kaynak : Savunmasanayi.Org

Bu haber 38 kez okundu.

Android Uygulamamızı İndirmek İçin Tıklayın

ABONE OL
Savunma Sanayi Haberleri - 12:46 A A


BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.